авторське право

Через піратство книжковий ринок Італії щорічно втрачає понад €700 млн

11.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Через піратство книжкова сфера Італії щорічно втрачає €705 млн, а також 4900 робочих місць. Про це йдеться в дослідженні компанії Ipsos, виконаному на замовлення Асоціації італійських видавців (Associazione Italiana Editori).

Згідно з результатами дослідження, вартість піратства для книжкового ринку становить 28%.

31% відсоток населення Італії, що старші від 15 років, незаконно завантажують і читають електронні й авдіокнижки. Серед студентів і професіоналів рівень піратства становить відповідно 78% і 49% відповідно.

Близько 70% респондентів, які розповіли про книжкове піратство, сумніваються в тому, що будуть покарані за це. Згідно з дослідженням Ipsos, в Італії щодня відбувається близько 300 тисяч випадків піратства. Це на 8% менше, ніж у 2021.

 

Президент італійської асоціації видавців Інноченцо Чіполлетта зазначив: «Італійська видавнича справа нині в складному економічному контексті. Втрата чверті потенційної вартості продажів через піратство неприйнятна: вона впливає на кількість видавництв, працевлаштування і грошову винагороду авторів». За його словами, у 2023 році представники ринку помітили перші ознаки зменшення піратства.

В економічному плані збитки для системи країни оцінюють приблизно в €1,75 мільярда ($1,9 мільярда) та €298 млн втрачених податків ($326 мільйонів).

Згідно з дослідженням, за рік в Італії трапляється 108,4 мільйона випадків піратства.

 

«Багато представників громадськості не знають про серйозність піратства та наслідки. Інші представники книговидавничої галузі скептичні щодо цього твердження, адже люди дедалі більше дізнаються зі ЗМІ про [авторське право]», — стверджують дослідники.

 

Відсоток тих, хто знає про незаконність піратства, у 2023 році становила 79%. У 2019 про незаконність піратства знали 84% опитаних.

Президент італійської федерації газетних видавців Андреа Ріффесер Монті наголосив на тому, щоб люди, які розбудовують бізнес на книжковому піратстві, не могли ховатися за інтернет-анонімністю. «Вони повинні усвідомлювати, що вчиняють правопорушення, і повинні знати, що вони можуть бути покарані за це. Феномен цифрового піратства сприяє зростанню та загальному зубожінню видавництв, але існують також і ризики для читачів, які за відсутності якісного інформаційного контенту все більше наражатимуться на фейкові новини та дезінформацію в інтернеті», — додав він.

 

Дослідження провели в жовтні 2023 року на основі приблизно 4000 інтерв’ю: 2700 респондентів, репрезентативних за статтю, віком, географічним регіоном, центром, професією та освітнім рівнем (понад 15 років); 867 студентів, представлених за статтю, віком та географічним регіоном; і 743 фрілансери, представлені за географічним регіоном.

 

Як повідомлялося, станом на 2020 рік видавці в Італії втрачали € 528 мільйонів через піратство. У 2023 році в країні набув чинності закон, що запобігає незаконному розповсюдженню видань.

 

Читайте також: Видавничий успіх на тлі занепаду культури читання в Італії

 

Джерело: Publishing Perspectives

 

Чільне фото: musatkin.com