Vivat

Через російський обстріл друкарні в Харкові знищені 50 тисяч книжок

24.05.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Російський масований ракетний удар по друкарні Factor Druk, що в Основʼянському районі Харкова, знищив 50 тисяч примірників книжок. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

«Удар Росії по Харківській області, унаслідок якого загинули й були поранені люди, зруйнована друкарня і спалено 50 000 книжок, демонструє, що Росія воює з людяністю і всіма аспектами нормального життя», — написав він.

 

 

Президент наголосив на потребі рішучості світових лідерів, достатніх протиповітряної оборони українських міст і громад, далекобійних можливостей військових ЗСУ і сміливих політичних рішень, щоб росія програла і припинила терор щодо України.

 

Одним із видавництв, чиї книжки друкували на Factor Druk, є Vivat.

 

«Зараз розгорніть свої книжки на останніх сторінках — і гляньте, скільки з них надруковані у Фактор-друк. Обіцяємо, ви будете здивовані, як їх багато. Якщо хочете підтримати типографію — сфотографуйте ці книжки й викладіть у своїх соцмережах. Видавництва і книгарні можуть також долучатися», — закликали своїх читачів представники Vivat після обстрілу.

 

Міжнародний фонд «Відродження» повідомив, що надасть терміновий грант видавництву для подолання наслідків обстрілу. Менеджерка ініціатив у сфері культури Радослава Кабачій розповіла Читомо, що наразі представники фонду виїхали у Харків, аби з’ясувати, що найнагальніше зараз і яка саме допомога потрібна.

 

Як повідомлялося, російський обстріл друкарні призвів до загибелі 7 її працівників, кількість постраждалих становить 21 людину. Керівник слідчого відділу поліції Сергій Болвінов повідомив, що наразі встановили дані всіх загиблих.

 

Читайте також: Трагедія на Factor druk: українці в соцмережах підтримують друкарню

 

Чільне фото: ДСНС Харківщини