Vivat

Трагедія на Factor druk: українці в соцмережах підтримують друкарню

23.05.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Сотні людей висловлюють підтримку в соцмережах друкарні Factor druk, яка постраждала у Харкові внаслідок російського обстрілу.

 

Factor druk — це друкарня видавництва Vivat, один з найбільших типографських комплексів повного циклу у Європі.

 

«Зараз розгорніть свої книжки на останніх сторінках — і гляньте, скільки з них надруковані у Фактор-друк. Обіцяємо, ви будете здивовані, як їх багато. Якщо хочете підтримати типографію — сфотографуйте ці книжки і викладіть у своїх соцмережах. Видавництва і книгарні можуть також долучатися», — звернулися до своїх читачів у фейсбуці представники Vivat.

Українці на заклик відгукнулися і вже публікують в мережі фото книг, надрукованих у Factor druk.

 

«Це вже не перша розтрощена друкарня у Харкові. На жаль, робота друкарів, палітурників, технологів – це ризик. Читачі мають це знати. Тому прошу поширити цей пост, зайти в перший коментар і купити книжку Віват. Це єдине, що Ви можете зробити зараз», — звернувся до своєї читацької аудиторії український видавець Олександр Красовицький.

 

«Дуже прибила новина про розбомблену друкарню Vivat — є загиблі і поранені, горять папір і книги, Росія знову знищує нашу культуру і людей, які її створюють. Безмежні співчуття колегам і рідним загиблих… Думаю, зараз доречно буде купити у них те, що давно хотілося, чи розповісти про їхні хороші книжки, щоб підтримати», — написала українська перекладачка, літературна оглядачка Ярослава Стріха.

 

«Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів висловлює глибоке співчуття рідним загиблих, бажає якнайшвидшого одужання пораненим та витримки співробітникам корпорації. Не забудемо і не пробачимо!», — допис з такими словами розмістив виконавчий директор Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Ігор Степурін.

 

«Саме тут друкуються “Слова і кулі“. І тисячі інших українських книжок. Під щоденними обстрілами й блекаутами, люди віддано та відчайдушно продовжують творити українське. Бо це — теж частина нашої боротьби. Харків — залізобетон (с), але зараз він, як ніколи, має відчути нашу підтримку та солідарність. Що ми можемо зробити? Замовити у них нові книжки й підтримати їхні збори», — висловила свою підтримку видавництву журналістка Наталя Корнієнко.

 

«Боляче за людей, боляче за Харків, боляче за видавництво. Підтримайте Віват, замовте класних книжок, навіть якщо вам не пришлють їх моментально», — закликала громадська та політична діячка, публіцистка та телеведуча Христина Морозова.

 

«росія нищить — це факт. Нищить українську націю — факт, культуру — факт. Сьогодні вони знищили ще й тисячі дитячих розмальовок, календарів, книжок (для дітей і дорослих). Коли почуєте від співрозмовника, що «рускій язик і пушкін нє віновати» — покажіть це фото. Не допоможе — стукніть (хочеться іншим словом сказати) по голові», — написав журналіст Віктор Дяченко.

Під хештегом #фактордрук вже можна побачити сотні дописів у соцмережах зі словами співчуття та підтримки друкарні та видавництву. Запрошуємо долучатися до ініціативи й наших читачів.

 

Як ми повідомляли раніше, кількість загиблих у Харківській друкарні зросла до семи.

 

Нагадаємо, росіяни завдали удару по друкарні у Харкові. Є загиблі і постраждалі.