російсько-українська війна

Читомо оголошує open-call для проєкту «Ще один день: щоденники війни»

10.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Читомо оголошує збір щоденникових проєктів для онлайнової виставки «Ще один день: щоденники війни». 

На думку команди Читомо, що саме щоденники з послідовною фіксацією досвідів, образів, подій, які ведуть з 24 лютого, відображають сьогоднішній стан багатьох українців, і цей досвід важливо зафіксувати й показати.

 

«Зараз всі українці намагаються прожити, протриматися ще один день. Щодня ми відраховуємо ще один день від 24 лютого – часу, коли наша реальність катастрофічно змінилася. Горизонт планувань звівся теж до одного дня, багато українців живуть, не плануючи нічого наперед, плекаючи лише одну мрію, до якої ми ближчі сьогодні ще на один день», — пояснює ідею проєкту редакція.

 

Важливі досвіди й тих, хто безпосередньо брав участь у бойових діях, і цивільного населення, волонтерів, учасників територіальної оборони, як вимушено переміщених осіб, так і тих, хто не виїздив з території України чи опинився в умовах тимчасової окупації тощо, — для фіксації та показу різноманіття свідчень війни.

 

«Цим проєктом ми хочемо не лише зібрати різні досвіди (у своєрідний міні архів), а й відстежити, як практика ведення щоденника може бути терапевтичною і як їх перегляд\прочитання може змінювати горизонти емпатії. Як ми читаємо досвіди інших? Яким чином вибудовуємо довіру до свідчень інших? Ці питання ми хочемо розкривати у представленні результатах відбору, і з цими питаннями будемо давати раду при розгляді щоденників», розповіла редакторка спецпроєктів Вікторія Фещук. 

 

Читомо очікує на різноформатні щоденники в електронному вигляді: копії записів у друкованому чи електронному блокнотах, скетчі, плакати, ілюстрації, вірші, есеї, шкіци, комікси, графіті, відео, анімація, фото тощо. 

 

Подати можна як власний щоденник, так і щоденник іншого авторства (із зазначенням ПІБ або псевдоніму). Критерії оцінювання: цілісність, послідовність викладу, маркування часу, присутність воєнного контексту. Читомо дбатиме про висвітлення різноманіття форматів щоденників і зображених регіонів. 

 

Подати щоденники можна за посиланням. Прийом триватиме до 20 серпня. Оголошення результатів: 30 серпня. 

 

За результатами open-call Читомо планує обрати 17 щоденникових проєктів. Ще 17 відбере кураторська група, до складу якої увійдуть члени редакції та запрошені спеціалісти.

 

Результати як open-call, так і кураторського відбору, будуть уміщені в електронному вигляду, на спецпроєкті «Ще один день: щоденники війни» — онлайновій виставці на сайті Читомо. Дату початку виставки редакція повідомить після підбивання підсумків open-call.

 

Виставка щоденників буде реалізована в межах програми #ZMINA_2_0  фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу*.

 

Читомо незалежне медіа, що розвиває культуру читання в Україні й книговидання. Наразі Читомо розповідає про стан культури та книговидавничої справи в умовах війни, фіксує воєнні злочини проти української культури, аналізує витоки та впливи російської пропаганди. Засноване у 2009 році Оксаною Хмельовською та Іриною Батуревич.

 

Нагадаємо, Читомо представило онлайнову Вітрину з книжковими новинками, які вийшли від 24 лютого.

 

Читайте також: «Записати» війну: свідчення простих українців почали читати в усьому світі 

 

*Зміст проєкту є виключною відповідальністю медіа Читомо і не обов’язково відбиває позицію Європейського Союзу.