* ESC - закрити вікно пошуку
реакція за кордоном
Діячі культури в Німеччині закликають не постачати важке озброєння Україні
30.04.2022Діячі культури Німеччини, зокрема й письменники Мартін Вальзер, Юлі Зех, Роберт Сіталер закликали федерального канцлера Олафа Шольца не постачати Україні важке озброєння. Про це йдеться у відкритому листі опублікованого у журналі «Емма».
Лист підписали 28 культурних діячів і митців. Зазначається, що до підписання може долучитися будь-хто.
«Ми цінуємо, що досі ви так ретельно розглядали ризики: ризик поширення війни в Україні; ризик розширення війни всією Європою; ризик третьої світової війни. Тому ми сподіваємося, що ви запам’ятаєте свою початкову позицію і більше не будете постачати в Україну важке озброєння ні прямо, ні опосередковано», — йдеться у листі.
Проте, культурні діячі зазначають, що «закликаємо вас зробити все можливе для того, щоб якнайшвидше було досягнуто припинення вогню; компроміс, який можуть прийняти обидві сторони».
Підписанти зазначають, що поділяють вирок щодо російської агресії як порушення основної норми міжнародного права, проте виступають проти того, щоб ця війна переросла в ядерний конфлікт.
«Ескалація озброєння, що відбувається під тиском, може стати початком глобальної гонки озброєнь з катастрофічними наслідками, не в останню чергу для глобального здоров’я та зміни клімату. Всупереч всьому, важливо прагнути до миру у всьому світі. Європейський підхід єдності у різноманітті є зразком для цього», – вважають автори листа.
Крім письменників лист підписали журналіст Ранг Йогешвар та Аліса Шварцер, філософ Свенья Фласпьолер, теорик мистецтва та медіа Пітер Вайбель, режисери Андреас Дрезен, Хайке Сандера та Олександр Клюге; артисти кабаре Дітер Нура та Герхард Полт, музикант Рейнхара Мея та інші.
Як повідомлялося, Німецький PEN-клуб висловив побоювання про «перемогу божевілля», якщо світ бойкотуватиме росіян та їхню культуру.
Також раніше 156 публічних інтелектуалів, науковців, експертів у східноєвропейських питаннях закликали уряд Німеччини вжити рішучих заходів для припинення російсько-української війни і сприяння перемоги України.
Нагадаємо, Антьє Равік Штрубель, лавреатка Німецької книжкової премії 2021 року за роман «Блакитна жінка», у листі «Я відрікаюся» для Frankfurter Allgemeine Zeitung повідомила, що більше не вважатиме себе німкенею через ставлення влади Німеччини до російсько-української війни.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості