Оксана Забужко

До 10 найкращих книжок польського часопису увійшла книжка Забужко

27.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

До переліку найкращих книжок 2022 року за версією польського часопису Książki увійшли 10 книжок, серед яких видання Оксани Забужко «Планета Полин». Про це видання повідомляє у Facebook.

У списку три польських і сім іноземних видань. До нього увійшли автори: Деніс Джонсон, Хуан Габріель Васкес, Джордж Сондерс, Анні Ерно, Лідія Юкнавич та інші. 

 

Книжку Оксани Забужко цьогоріч у Польщі опублікувало видавництво Agora. В Україні видання вийшло у видавництві «Комора» у 2020 році. 

 

Журі конкурсу зазначає, що вибір був складним. Переможців обирали з-посеред майже сорока кандидатур.  

 

У рецензії-обгрунтуванні нагороди критикиня Емілія Длужевська пише: «Збірка есеїв “Планета Полин” Оксани Забужко, опублікована 23 лютого, спочатку розриває зв’язок Україна — війна, а потім вибудовує його заново, вплітаючи в мережу культурних контекстів, історичних фактів та інтелектуальних течій, дозволяючи ширше поглянути на сучасну Україну. Це не означає, що Забужко уникає теми війни. Незалежно від того, чи пише вона про геніальну художницю Катерину Білокур, сестер із народної казки, зустріч з Бродським чи “Покору” Уельбека, вона завжди пише про Україну та її боротьбу. Про окуповану російським агресором територію, але й про речі менш відчутні, але не менш важливі: суб’єктність, культуру, традиції. “Планета Полин” показує, що 24 лютого українці не прокинулися в іншому світі, бо вони довго чинили опір російському імперіалізму». 

 

Нагадаємо, що премію Міської ради Кракова імені Станіслава Вінценза у 2022 році отримала Оксана Забужко.

 

Читайте також: Прохасько шукає Східну Європу на планеті Полин: нова українська есеїстика

 

Джерело: Ukrayina.pl