Лондонська бібліотека

До 180-річчя Лондонської бібліотеки в онлайн-форматі відбудеться Літературний фестиваль

25.03.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

До 180-річчя Лондонської бібліотеки – найбільшої платної бібліотеки у світі, яка видає книжки за абонементом – в онлайн-форматі відбудеться літературний фестиваль за участі Салмана Рушді, Сари Вотерс та Саймона Шами. Про це йдеться на сайті заходу.

 

З 1 по 3 травня у рамках Lit Fest проходитимуть онлайн-розмови, семінари та перформанси, які досліджуватимуть бібліотеки, зокрема Лондонську, як «місця спільноти, відкриттів та притулку».

 

На ексклюзивному публічному заході Салман Рушді відзначатиме 40 років з моменту публікації свого роману «Опівнічні діти» (Midnight’s Children). Сара Вотерс у розмові з Геллі Рубенгольд обговорить натхнення, мотивацію та відкриття у своїх відзначених нагородами романах. Історик Саймон Шама розповість про найвідоміші та найзахопливіші дружні стосунки та суперництво, котрі зав’язувались між письменниками протягом історії.

Також у рамках фестивалю пройде обговорення лондонського періоду Стефана Цвейга та читання його листів. Крім того, до 80-ї річниці з дня смерті Вірджинії Вулф покажуть перформанс за її знаковою феміністичною працею «Власний простір» (A Room of One’s Own).

 

На гостей фестивалю чекає також дискусія про видавців та видавничі проєкти, які перевідкривають забуті «літературні перлини».

 

«Лондонська бібліотека має на меті надихнути, підтримати та популяризувати читання та письмо. Тому ми надзвичайно раді святкувати своє 180-річчя у компанії таких талановитих письменників та авдиторії нашого онлайн-фестивалю», – сказав директор Лондонської бібліотеки Філіп Маршалл.

З повною програмою, що включає деталі та дати подій, а також інформацію про квитки, можна ознайомитися на офіційному сайті.

 

Нагадаємо, Лондонська бібліотека (The London Library) була заснована у 1841 році. Це найбільша у світі платна бібліотека, яка видає книжки за абонементом, одна з головних літературних установ Великої Британії. Свого часу членами бібліотеки були Вірджинія Вулф, Чарльз Діккенс, Анжела Картер. Довгий час посаду президента Лондонської бібліотеки обіймав Т.С. Еліот.

 

Як повідомлялося, співробітники Національної бібліотеки Іспанії з 2014 року приховували від наукової громадськості і поліції інформацію про зникнення астрономічного трактату Галілео Галілея.

 

Читайте також: Відставання на 20 років: цифрова трансформація бібліотек та реальні можливості змін

 

Фото: facebook.com/thelondonlibrary