законодавство

До програми «Національний кешбек» можуть додати придбання книжок

07.09.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерство культури та інформаційної політики й комітет із питань гуманітарної та інформаційної політики та Український інститут книги пропонують доповнити програму «Національний кешбек» можливістю частково компенсувати й кошти, витрачені на придбання книжок. Про це повідомили на сайті Мінкульту.

2 вересня в Україні стартувала програма «Національний кешбек», за якою громадянам компенсуватимуть 10% витрат на придбання товарів вітчизняного виробництва. Однак наразі у переліку послуг та товарів, доступних для кешбеку, відсутні книжки та послуги книгарень. Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП), Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики та Український інститут книги (УІК) звернулися до Міністерства економіки України з пропозицією доповнити перелік товарів та послуг для кешбеку кодами МСС, що стосуються книгарень та книговидавничої продукції.

 

Зокрема, йдеться про такі коди:

  • МСС 5942 — «Книгарні»;
  • МСС 5192 — «Книги, періодичні видання та газети».

 

Як зазначають на сайті МКІП, важливо підтримати українських книгорозповсюджувачів у межах цього експериментального проєкту. У міністерстві наголошують, що підтримка книгарень має стати невіддільною частиною державної політики з розвитку національного культурного продукту.

 

МКІП також нагадує про успішний досвід програми «єПідтримка», яка діяла з грудня 2021 року по лютий 2022 року. За цей час майже 9 мільйонів українців скористалися коштами цієї програми, витративши загалом 3,4 мільярда гривень. При цьому, найбільше коштів було спрямовано саме на придбання книжок.

 

Нова програма «Національний кешбек» передбачає повернення 10% вартості українських товарів, які беруть участь у програмі. Проте, існують обмеження: максимальна сума кешбеку за місяць не може перевищувати 3000 гривень. Кошти будуть зараховуватися щомісяця, після 20 числа, а використати їх можна на різноманітні послуги, такі як медичні та комунальні, або придбати квитки до кінотеатру чи на поїзд. Також передбачено можливість пожертвувати гроші на потреби Збройних сил України або придбати військові облігації.

 

Юлія Свириденко, міністерка економіки, роз’яснює, що «кешбек надаватиметься на товари українського виробництва, включаючи ліки та медичні вироби. Однак він не нараховуватиметься на підакцизні товари». За її словами, участь у програмі є добровільною як для покупців, так і для виробників та продавців. Це означає, що кожен конкретний магазин може самостійно вирішувати, чи надаватиме він кешбек на свої товари.

Як повідомлялося, президент України підписав законопроєкт № 11251 про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження.

 

Читайте також: Олександра Коваль пояснила, як працюватимуть книжкові сертифікати

 

Чільне зображення: carpathia.gov.ua