Bologna Children’s Book Fair 2024

Дві українські ілюстраторки стали переможницями Болонської виставки-2024

23.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Болонський ярмарок дитячої книги (Bologna Children’s Book Fair) оприлюднив перелік переможців 58-ої Болонської виставки ілюстраторів, серед них — українські ілюстраторки Поліна Дорошенко й Оксана Домашич. Про це повідомили на офіційному сайті ярмарку.

Найкращих ілюстраторів обирали серед 344 фіналістів, перемогу здобули 78 малюнків від 79 авторів і авторок (походять з 31 країни та території світу).

 

Відзначені журі ілюстрації з України:

Поліна Дорошенко

Перший сеанс із терапевтом

 

«На конкурс потрібно подати 5 робіт, об’єднаних темою. Це потрібно, щоб журі мало змогу оцінити динаміку в роботі та краще зрозуміти сюжет, підхід у виконанні. Цьогоріч я вперше надіслала ілюстрації до власної історії, над якою все ще працюю. Попередньо вона називається “Диван”, де в такому дещо стандартизованому уявленні я зображую кабінет психолога/терапевта. Цей кабінет з диваном — майже незмінне обрамлення для історії, що розгортається на тлі  — про проживання кризи, пошук відповідей та сенсів. Це гостра історія. Для мене це ще один спосіб говорити як з дорослими, так і з дітьми про війну та її наслідки», — розповіла ілюстраторка у коментарі Читомо.

 

Оксана Домашич

 

«Одна з найдавніших ініціатив Болонського дитячого книжкового ярмарку, виставка ілюстраторів, була створена у 1967 році як вітрина для щорічного відбору та ознайомлення з найкращими зразками світової ілюстрації. Протягом десятиліть виставка супроводжувала еволюцію світу дитячої книги, слідкуючи за її розвитком та визначаючи творчу динаміку: від традиції ілюстрованих історій до появи книги як переважно візуального засобу вираження, аж до нещодавнього успіху сайлентбуків», — розповіли члени журі, коментуючи переможців 58-ої виставки.

 

За словами Поліни Дорошенко, мета журі — висвітлити різноманіття дитячої ілюстрації в світі та наочно показати ключові тенденції. Вона каже, що більші шанс потрапити до номінантів, фіналістів та переможців виставки мають ті художники й художниці, чиї роботи  мають власний «голос», а не копіювання чи слідуванням тенденціям. Важить і тема, які нові підходи та експериментальні техніки в поєднанні з майстерним виконанням тощо.

 

Детально переглянути роботи всіх переможців можна тут.

Як відомо, Болонська виставка ілюстраторів проходить щороку, починаючи з 1967-го. Мета цього конкурсу — демонстрація останніх трендів ілюстрації через нові імена художників. Виставку організовують в межах Ярмарку дитячої книжки у Болоньї (Італія), який є провідним ярмарком дитячих книжок у світі. Цьогоріч подія проходитиме з 8 по 11 квітня.

 

Як повідомлялося, фіналістками стали 8 українських художниць: Поліна Дорошенко, Грася Олійко, Оксана Драчковська, Ольга Лісовська, Ольга Штонда, Марія Плєшакова, Анастасія Хижняк і Оксана Домашич. З повним списком фіналістів можна ознайомитися за посиланням.

 

Пропонуємо переглянути ілюстрації, що здобули перемогу у виставці від України, у 2022 році.

 

Читайте також: Конкуренція з Лондоном і вплив війни: ярмарок Болоньї відзначає 60-річчя

 

Зображення: BCBF