Болонський книжковий ярмарок

Вісім українських ілюстраторок — у короткому списку ярмарку в Болоньї

13.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Болонський ярмарок дитячої книги (Bologna Children’s Book Fair) оприлюднив перелік фіналістів 58-мої Болонської виставки ілюстраторів. Про це повідомляється на її офіційному сайті.

«Болонський дитячий книжковий ярмарок глибоко відданий справі наведення мостів між країнами та культурами, переслідуючи єдину, важливу мету — сприяти підвищенню якості дитячої ілюстрації та літератури, а також надавати простір для діалогу та обміну досвідом. Ми залишаємося вірними цим принципам протягом більш ніж 60 років нашого існування. Тому цього року Болонський книжковий ярмарок ще раз підтверджує свою готовність вітати індивідуальну участь незалежних видавців, письменників і художників з усіх країн і регіонів світу, які бажають творчо, мирно і цілеспрямовано зробити свій внесок у велику видавничу спільноту, об’єднуючи дітей і книжки», — зазначають а сайті премії.

 

На 58 виставку ілюстраторів надійшло 3520 робіт від 3520 художників з 81 країни. Фіналістами премії стали 346 ілюстраторів та іллюстраторок. Серед них 8 українських художниць.

 

Поліна Дорошенко

 

Грася Олійко

 

 

Оксана Драчковська

 

Ольга Лісовська

 

Ольга Штонда

 

Марія Плєшакова

 

Анастасія Хижняк

 

Оксана Домашич

 

З повним списком фіналістів можна ознайомитися за посиланням.

 

Як відомо, Болонська виставка ілюстраторів проходить щороку, починаючи з 1967-го. Мета цього конкурсу — демонстрація останніх трендів ілюстрації через нові імена художників. Виставка організовується в рамках Ярмарку дитячої книжки у Болоньї (Італія), який є провідним ярмарком дитячих книжок у світі. Цьогоріч подія проходитиме з 8 по 11 квітня.

 

Нагадаємо, Оксана Драчковська, одна з цьогорічних фіналісток, потрапила до переліку і 2022 року.  Ви також можете переглянути роботи переможців виставки 2021 року.

 

Зображення: Behance та профілі ілюстраторок у соцмережах