журнали

Двом нападникам на Charlie Hebdo визначили міру покарання

27.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Паризький суд засудив двох нападників на сатиричний журнал Charlie Hebdo. Про це на своєму сайті повідомив Комітет захисту журналістів (CPJ).

Алі Різа Полата засудили до довічного ув’язнення за співучасть у терористичному нападі, а Амара Рамдані — до 13 років за змову з нападниками під час нападу на французький сатиричний тижневик Charlie Hebdo у 2015 році.

 

«Цей вердикт посилає важливе повідомлення насильницьким екстремістам про те, що за ними не буде останнього слова і їхні спроби змусити замовкнути свободу слова не переможуть», — зазначив  європейський представник CPJ Аттіла Монг.

 

7 січня 2015 року озброєні невідомі напали на паризький офіс Charlie Hebdo, поранивши 11 осіб і вбивши 12, серед них 8 журналістів. Відповідальність за напад взяло на себе ісламське терористичне угрупування «Аль-Каїда».

 

Вирок у справі суд присяжних у Парижі оголосив ще у грудні 2020 року. Потерпілими визнали 200 людей, а під час слухань суд заслухав понад сотню свідків, серед яких були ті, хто вижив унаслідок теракту. Тоді винними назвали 14 осіб. Полат і Рамдані єдині, хто спробував його оскаржити.

 

Нагадаємо, Charlie Hebdo присвятив спецвипуск Україні та розмістив у ньому роботи українських карикатуристів.

 

Читайте також: Україна у фокусі: спецвипуски про нашу країну в іноземних виданнях

 

Чільна світлина: Getty Images