BookChef

Співвласник KM-Букс після розслідування підозрює власника книгарні «Сенс» у недобросовісній конкуренції

04.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Ярослав Маринович, співвласник мережі Буква та видавництва КМ-БУКС, дав інтерв’ю «журналісту», не назвавши його імені та видання, про розслідування Сенсор-медіа. Відповідний уривок розмови опублікований на сторінці KM-Букс.

Оновлено 4 січня 2023 року, 21:32: У заголовку виправлений статус Я. Мариновича, який був зазначений як директор, на «співвласник». Окрім того, після виходу новини КМ-Букс видалили допис і опублікували новий.

 

«Розбираючи цей кейс, ми з’ясували, що базою для такого розгону став ресурс Сенсор-медіа, був створений у листопаді 23 року і заявлений, як співавтор розслідування. Ми припустили, як завжди в таких випадках, розслідувачі з osint-спільноти збирали документи, які їм були доступні, а узагальнення, трактування і висновки з цього робили люди з Сенсор-медіа. Згодом ми дізнались, що одним з двох засновників Сенсор-медіа є пан Єримчак (насправді прізвище засновника книгарні Сенс – Олексій Ерінчак – Ред.) – людина, яка має невелику книгарню у Києві, дуже добрі зв’язки серед культурної спільноти, журналістів та користується певним авторитетом», – зазначив Маринович.

 

За його словами, Ерінчак є «директором та міноритарним, через свою книгарню, співзасновником (16,68%) амбітного проекту під назвою «Книгарня Сенс на Хрещатику».

 

«До чого тут ми? Пояснюю, Буква є найбільшою мережею книгарень у Києві, як за кількістю книгарень так і за продажами, зараз це 16 книгарень (насправді найбільша книжкова мережа у Києві і в Україні – мережа книгарень “Є”, у Києві наразі налічує 22 книгарні – Ред.). Головна та найбільш відома книгарня мережі Буква знаходиться на вул. Б. Хмельницького майже навпроти ЦУМу в 300 метрах від локації майбутнього проекту пана Єримчака. Не потрібно бути богом маркетингу, щоб зрозуміти, що зі своїм асортиментом та розкрученістю ця книгарня є головним конкурентом цього проекту. І тут все стало зрозумілим», – написав Маринович.

 

На його думку, сенс всього цього розслідування в частині, яка «має відношення до нас – недобросовісна конкуренція з боку цього пана».

 

«Саме так ми розцінюємо все те, що було зроблено і нашу присутність у цій статті. Всі інші учасники розслідування, наприклад osint-спільнота і журналісти були за нашим припущенням використані. Крім цього, є ще і інша більш глобальна ціль, але про це поговоримо пізніше», – написав Маринович.

 

Він планує долучити до справи юристів.

 

Маринович відкидає співпрацю з BookChef, Форс, book24.ua. Він наголошує, що всі «особисті відносини з росіянами були розірвані у 2014 році, а всі подальші наші дії, у тому числі юридичні, – це вихід із спільних проектів з ними, які були започатковані задовго до 2014 року».

 

«Жодного відношення до bookchef, форс, book24.ua, які фігурують у розслідуванні, ні я, ні мої партнери, ні наші компанії не мали і не мають. Наша мережа Буква ніколи не працювала з компаніями форс та bookchef, а наше Видавництво КМ-БУКС не поставляло книги інтернет-книгарні book24.ua, хоча майже всі оператори ринку це робили. Ми з самого початку знали, що це за бізнеси, кому вони насправді належать, і з самого початку їх активної діяльності про це повідомляли книжковій спільноті і не тільки», – наголосив Маринович.

 

Крім того, він наголосив, що, «починаючи з 2014 року ми знаходимось у стані конфлікту зі справжніми власниками цих суб’єктів».

 

Маринович наголосив, що готовий надати «більше документів і доказів прямого зв’язку між підставними особами, на яких зареєстровані компанії, які фігурують у розслідуванні та підсанкційними власниками російських видавництв».

 

Уся розмова розміщена на офіційній сторінці КМ-БУКС.

 

Як повідомлялося, книжкова платформа Yakaboo, книгарня «Є», книжкова мережа Vivat заявили, що припиняють співпрацю з видавництвом Bookchef. Причиною стало журналістського розслідування «Сенсор» та OSINT-спільноти «Мольфар», яке показало, що видавництво Bookchef має зв’язки з росією, КМ-БУКС пов’язаний із ним, Форс, book24.ua.

 

Після цього видавництво BookСhef пообіцяло нарешті довідатися у своїх власників, чи має воно причетність до рф.

 

Фото: biz.nv.ua (Ірина Лацис)