Meridian Czernowitz

Директорка фестивалю Meridian Czernowitz отримала найвищу цивільну відзнаку Німеччини

04.09.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Директорка міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz Євгенія Лопата отримала Орден «За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина» від президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмара. Про це стало відомо з онлайн-трансляції церемонії відкриття цьогорічного фестивалю.

Нагороду вручила керівниця відділу культури Посольства Федеративної Республіки Німеччина Катаріна Шаупп-Карманн. Вона відзначила, що громадянська активність Євгенії спрямована на розбудову мирного культурного діалогу і зближення європейського суспільства.

 

«Цю відзнаку я сприймаю як нагороду за вже зроблену робoту і як аванс за все те, що мені належить реалізувати у майбутньому», − сказала Євгенія Лопата.

Євгенія Лопата очолює Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz з 2013 року. Вона брала участь у міжнародних літературних фестивалях та загальноєвропейських зустрічах директорів європейських фестивалів, серед яких ― Міжнародний фестиваль у Золотурні, Міжнародний фестиваль у Льойкербаді, Міжнародний фестиваль і Базелі (Швейцарія), Міжнародний поетичний фестиваль у Берліні (Німеччина), Міжнародний поетичний фестиваль у Тель-Авіві (Ізраїль), у Поетичному конгресі Fokus Lyrik (Франкфурт-на-Майні, 2019).

 

У 2015 році здобула премію «Молода європейка року» від німецької фундації Schwarzkopf Stiftung  за вагомий внесок у розвиток культурного партнерства України з країнами ЄС. Здобула муніципальну відзнаку ім. Антона Кохановського в номінації «Молодіжна ініціатива року» за проєкт «Літературні дні Пауля Целана» (2020).

 

Орден «За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина» − це найвища цивільна відзнака Німеччини за високі досягнення перед державою, яку заснували у 1951 році. Орденом «За заслуги» відзначать громадян Німеччини та інших країн за політичні, економічні, соціальні та інтелектуальні досягнення, а також за всі спеціальні заслуги перед Німеччиною.

 

Нагадаємо, у 2019 році президент Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz Святослав Померанцев отримав Почесний знак «За заслуги перед Австрійською Республікою».

 

Додамо, що цьогорічний ХІІ Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz відбудеться 3-5 вересня у Чернівцях.