авторське право

Джордж Мартін та ще 16 письменників подали в суд на розробника ChatGPT

24.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американські письменники Джонатан Франзен, Джон Грішем, Джордж Мартін та ще 14 інших американських авторів подали до суду на компанію OpenAI.

Письменники звинувачують розробників штучного інтелекту у незаконному використанні їхніх творів для навчання бота ChatGPT та піратстві цифрових версій творів.

 

Більшість авторів скаржаться на те, що ChatGPT може переказати зміст їх книжок та доволі точно описати окремі сцени, що можже слугувати доказом того, що ШІ-бот навчали незаконно навчали на цих текстах.

 

«Засоби до існування цих авторів походять від творів, які вони створюють. Але ліцензії відповідача ставлять під загрозу можливість письменників-фантастів заробляти на життя, оскільки вони дозволяють будь-кому генерувати — автоматично і безкоштовно (або дуже дешево) — текст, за створення якого вони платили б письменникам», — йдеться в позові.

 

Джордж Мартіна подав інший позов. Розробник Ліам Свейн за допомогою ChatGPT згенерував продовження «Пісні льоду та полум’я» — книжки «Вітри зими» та «Мрії весни» — і виклав їх у вільному доступі на GitHub. Після позову він видалив твори.

 

 

Крім того, користувачі ChatGPT генерували альтернативні сиквели та приквели до книжок Мартіна з використанням його персонажів. Зокрема програма штучного інтелекту згенерувала «несанкціонований і детальний план приквелу» до «Гри престолів» під назвою «Світанок лютововків» і використала «тих самих персонажів з наявних книжок Мартіна із серії “Пісня льоду і полум’я”».

 

Письменники вважають, що OpenAI має заплатити за використання їхніх творів. «Щоб зберегти нашу літературу, автори повинні мати можливість контролювати, чи використовуються їхні твори генеративним ШІ, і якщо так, то в який спосіб», — наголошують у позові.

 

Нагадаємо, на Amazon змінили правила стосовно контенту, написаного штучним інтелектом.

 

Читайте також: Рерайт текстів і машинна маячня: що насправді може chatGPT

 

Джерело: The Guardian

Чільне фото: nachasi