Календар подій

4.09

Дніпро

18:00 Фестивальний причал, павільйон інновацій «Бібліотека ХХІ»

Продовження проєкту про літературно-мистецьку періодику «Екземпляри ХХ» презентують на Book Space

Проєкт «Екземпляри ХХ. Літературно-мистецька періодика ХХ століття» отримає продовження. Презентація другої частини проєкту відбудеться у межах IV Міжнародного книжкового фестивалю Book Space.

 

Куратори проєкту – головна редакторка культурно-видавничого медіа «Читомо» Оксана Хмельовська та випусковий редактор Олександр Мимрук – розкажуть про «Інновативний підхід у часописах минулого століття»:

● Чому у 20-х роках минулого століття український та україномовний журнал про кіно й кіноіндустрію став бестселером і виходив накладом у 30 тисяч
примірників, і чому досі йому немає аналогів?
● Як «Нова генерація» знайомила українських читачів з ідеями експресіонізму й Баухаузом?
● Який часопис утвердив в українській літературі право на фантастику, детектив і репортаж?
● І, власне, навіщо досліджувати друковану періодику минулого століття сьогодні, коли все найцікавіше давно в онлайні?

 

Презентація відбудеться: 4 вересня, о 18:00 в межах фестивалю Book Space (м. Дніпро, Фестивальний причал, павільйон інновацій «Бібліотека ХХІ»).

 

«Екземпляри ХХ. Літературно-мистецька періодика ХХ століття» – це проєкт культурно-видавничого медіа «Читомо», який реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Його мета – дослідити знакові періодичні видання, що пов’язані з літературою і мистецтвом XX століття, які виходили на території України або в діаспорі за участі вихідців з України.

 

Цього року в межах проєкту готуються лонгріди про 14 знакових літературно- мистецьких журналів ХХ століття («Назустріч», «Нові поезії», «Сяйво», «Нове мистецтво», «Перець», «Молодняк» та інші). Також експерти оцінять сучасний стан друкованої мистецької періодики.

 

Детальніше про проєкт. 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект