* ESC - закрити вікно пошуку
Роман Ратушний
Facebook і Twitter блокують дописи з цитатою Ратушного
15.06.2022Соціальні мережі Facebook і Twitter видаляють пости користувачів із цитатою загиблого активіста Романа Ратушного. Про це у Facebook зауважив заступник директора Центру демократії та верховенства права, член Незалежної медійної ради та юрист Ігор Розкладай.
Цитату Ратушного «Чим більше росіян ми вб’ємо зараз, тим менше росіян доведеться вбивати нашим дітям» українці розпочали публікувати у соціальних мережах після смерті активіста на передовій.
«Друзі, я думаю, сьогодні прилетить від ФБ за цитату Романа Ратушного. Уже є прецедент. Цей кейс дуже важливий, тому не витрачайте енергію на пошук того, чого нема. Система налаштована сприйняти це як мову ворожнечі і вона це зробить. Мені потрібні скріни за прильоти. До речі, твіттер цю фразу теж забанив», – написав Розкладай.
Крім того, юрист зазначив, що скарг небагато, а першою жертвою став сам Роман Ратушний — Twitter видалив його публікацію.
Як повідомляють користувачі Twitter, блокують навіть дописи зі скріншотом твіта Романа Ратушного.
Твіт подібного змісту російського пропагандиста Дмітрія Роґозіна Twitter не видалив попри велику кількість скарг на допис.
Вообще то, что появилось на месте Украины, представляет собой экзистенциальную угрозу русскому народу, русской истории, русскому языку и русской цивилизации.
— РОГОЗИН (@Rogozin) June 13, 2022
Если не покончим с ними, как, к сожалению, не покончили с ними наши деды, придется погибать, но заканчивать еще большей ценой нашим внукам.
Поэтому давайте лучше мы с этим покончим. Раз и навсегда. Ради наших внуков.— РОГОЗИН (@Rogozin) June 13, 2022
Також Розкладай каже, що розглядав би цю фразу не як hate speech, а як defence speech. Однак системі це мають пояснити алгоритмічно, і завдання ця не з легких.
«Якщо відключити емоції і біль щодо загибелі цієї прекрасної людини, фраза є закликом вбивати. От суто формально. Система бачить заклик — чи то отримує скаргу, чи сама бачить — і блокує. Бо так вона навчена. Система не може розпізнати емоції і контекст, це ще далеко не штучний інтелект, як у кіно, коли він з вами розмовляє», – каже експерт Розкладай.
Нагадаємо, що Роман Ратушний загинув в бою 9 червня 2022 року поблизу Ізюма. Роман Ратушний — син письменниці Світлани Поваляєвої, відомий боротьбою за збереження Протасового Яру в Києві, був активним учасником Революції Гідності.
Як відомо, соціальні мережі Instagram і Facebook блокували дописи з хештегами про злочини російських військових у Бучі – #Bucha і #BuchaMassacre. Згодом дописи поновили.
Джерело: MediaSapiens
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості