Facebook

Facebook є головною соцмережею для читачів книжок – дослідження

25.09.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українці в соцмережах залишають відгуки, діляться рекомендаціями та загалом активно обговорюють книжки, а найактивніше це роблять користувачі Facebook. Про це свідчать результати дослідження, проведеного на замовлення Українського інституту книги.

 
Усього було проаналізовано 1 млн 387 тис. 163 одиниці контенту на книжкову тематику. Серед них – пости у соцмережах Facebook, Instagram, Twitter, ролики в YouTube та дописи в публічних каналах Telegram.
 

За отриманими даними, Facebook є основною мережею для обговорення книжок, саме в ньому представлено всі можливі типи читацького контенту.
 

«На відміну від більш нішевих конкурентів, у Facebook традиційно поширеніші об’ємні текстові формати, що дозволяє ділитися думками, висновками, враженнями. Fb-сторінки стають особистими блогами не тільки для багатьох письменників, але й для поціновувачів літератури», – коментує начальниця аналітичного відділу УІК Ірина Батуревич.
 
Водночас Instagram передбачувано став мережею, яка найбільше продає: оголошення там посіли друге місце за поширеністю. Велика частка постів належить магазинам дитячої літератури, помітна – психологам.
 
Найменш типову картину, як показало дослідження, має Youtube: у цій соцмережі кількість читацьких відгуків переважає загальні згадування коштом суто читацьких акаунтів. Основний акцент – на книгах про «особистісне зростання». При цьому наявні й ролики про художню літературу, які більше розповідають про саму книжку, ніж про необхідність її прочитати.
 
Користувачі YouTube найчастіше згадують про слухання аудіокнижок. Більша частина роликів – це власне самі аудіокнижки, але трапляються також і згадування про них.
 
«Це відкриває нові перспективи для популяризації аудіокнижкового контенту саме в цьому середовищі», – зазначають дослідники.
 
Twitter, за результатами дослідження, – найменш активний і найменш сфокусований на конкретних книжках, майже всі дописи стосуються читання в цілому.
 
Дослідження «Читання в контексті медіаспоживання: Вплив карантину на читацьку поведінку українців» на замовлення Українського інституту книги проводила компанія «Медіатека» (Центр контент-аналізу) з 1 січня по 31 липня 2020 року за методом соціального прослуховування (Social Media Listening – SML).
 
Повне дослідження – за посиланням.
 
Читайте також про те, як коронавірус змінив медіазвички різних поколінь.