Критика

Фелікс Штейнбук став лауреатом Премії імені Білецького

06.11.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Професором Київського національного лінгвістичного університету Фелікс Штейнбук став лауреатом літературної премії імені Олеся Білецького, яка присуджується в галузі літературної критики. Ім’я лауреата оголосили на засіданні засідання журі премії в Інституті літератури.

Лауреата обрали за результатами засідання і таємного голосування. Премію отримав професор Фелікс Штейнбук за збірку есеїв-мініатюр «Інкубація «Яєць динозавра», присвячену критичній рецепції малої прози Олеся Ульяненка, що вийшла друком у збірці «Яйця Динозавра» («Люта справа», 2016).

 

Фелікс Штейнбук – професор Київського національного лінгвістичного університету, доктор філології, автором книг «Методика викладання зарубіжної літератури у школі» (2007, 2009 рр.), «Засади тілесного міметизму у текстових стратегіях постмодерністської літератури кінця ХХ – початку ХХІ століття» (2007 р.), «Конвергенція тілесних мікротопосів у сучасній світовій літературі» (2014) та інших. Працював на посаді декана Кримського гуманітарного університету в Ялті, але після окупації залишив півострів.

 

Літературна премія в галузі критики імені Білецького заснована 1972 року Спілки письменників України та Інститутом літератури. Вона покликана сприяти розвитку української літературної критики, посиленню її активності в дослідженні й висвітленні сучасного літературного процесу, його тенденцій, явищ і постатей. Премія присуджується щорічно за найкращі праці різних жанрів у галузі літературної критики, виключаючи збірки статей і монографії.

 

Раніше премію отримували Іван Дзюба, Дмитро Горбачов, Юрій Богдашевський, Стефанія Андрусів та інші.

 

Раніше повідомлялося, що цьогорічним лауреатом премії міста літератури ЮНЕСКО став перекладач Андрій Содомора.