кіно

Фільм про Інґеборґ Бахман і Макса Фріша відкриє Тиждень швейцарського кіно

27.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

З 9 по 14 червня в київському кінотеатрі «Жовтень» вшосте відбудеться фестиваль «Тиждень швейцарського кіно». Він відкриється історичною біографічною драмою «Закохана в пустелі» режисерки Марґарете фон Тротта про кризу в стосунках австрійської письменниці Інґеборґ Бахман і швейцарського літератора Макса Фріша.

 

Інґеборґ Бахман та Макс Фріш вперше зустрілись 1958 року в Парижі. Незабаром Фріш розлучився й пара переїхала до Рима. Декларували свої стосунки як відкриті. Але Макс Фріш виявився не готовим до того, що Інґеборґ Бахман не терпітиме його зради й теж матиме інші паралельні стосунки. Пара розпалась 1962 року через нове захоплення Макса Фріша. Інґеборґ Бахман важко переживала розрив. 2011 року стало відомо, що в архіві письменника зберігається їхня кореспонденція, що налічує 250 листів. Листування з коментарями дослідників зірок німецькомовної літератури опублікували окремою книжкою (Wir haben es nicht gut gemacht) у 2022-му.

 

 

Реальні події стосунків Інґеборґ Бахман та Макс Фріш й стали основою стрічки «Закохана в пустелі», яка брала участь в офіційному конкурсі цьогорічного Берлінале. Головні ролі виконали зірка картин «Три мушкетери: Д’Артаньян» і «Корсет» Вікі Кріпс (найкраща європейська акторка 2022 року за версією Європейської кіноакадемії), а також Рональд Церфельд, відомий за серіалом «Вавилон-Берлін».

 

Також у програмі фестивалю «Тиждень швейцарського кіно» учасники Каннського й Берлінського кінофестивалів:

  • «Сісі і я» режисерки Фрауке Фінстервальдер
  • «Лінія» режисерки Урсули Маєр
  • «Ольга» режисера Елі Ґраппа

 

Організаторами фестивалю є Посольство Швейцарії в Україні спільно з кінокомпанією «Артхаус Трафік».

 

Нагадаємо, нещодавно чернівецьке видавництво «Книги XXI» представило переклад збірки оповідань Інґеборґ Бахман «Тридцятий рік».

 

Читайте також: Рідні книжки усюди: як культурні інституції Німеччини закупили тисячі книжок для українців