документальний фільм

Фільм про подружжя Дзюбів виходить у прокат. Де дивитися

28.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В український прокат виходить документальний фільм режисера Сергія Буковського «Іван і Марта». Про це Читомо повідомили організатори показу стрічки.

Це фільм про стосунки літературознавця, публіциста і шістдесятника Івана Дзюби та його дружини Марти, яка розповідає історію їхнього знайомства, любови й спільної боротьби проти радянського режиму.

 

 «”Іван і Марта” це ніжна історія їхніх стосунків та активної громадської позиції Івана, розказана дружиною, яка до останнього була його надійною опорою й коханням усього життя», — ідеться в анотації до фільму.

 

 

Також у стрічці можна побачити, як формувалося колооднодумців-інтелектуалів, чим жили українські шістдесятники між Києвом та Львовом і як вони обрали шлях опору режиму.

 

«Нам пощастило майже весь час роботи над фільмом (2018-2022 рр.) наш герой був з нами. У липні 2021 року ми встигли зняти його ювілей – 90-річчя. Нині відеоплівка випромінює додаткові сенси і життя Івана Михайловича, і нашого ставлення до матеріалу», зазначив Сергій Буковський, режисер фільму.

 

Музику для фільму безплатно створив італійський композитор Сандро ді Стефано, висловлюючи підтримку Україні у боротьбі за свободу. Виробництвом займалася компанія IQ Production, продюсерка Оксана Іванюк.

 

Перелік міст для показу та розклад сеансів можна знайти на сайті KyivMusicFilm. Фільм показуватимуть у Києві, Львові, Одесі, Харкові й Дніпрі.

 

Як повідомлялося, зйомки цього фільму розпочалися влітку 2021 року.

 

Читайте також: Чим Україна завдячує Іванові Дзюбі — дисиденту, літературознавцю й політику

 

Чільне фото: Постер до фільму