нові книгарні

Filosofi й Лісова: які книгарні можна відвідати в Ірпені

02.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Упродовж 2022 і 2023 років в Ірпені відкрилися дві нові незалежні книжкові крамниці «Filosofi» та «Лісова книгарня». Про це Читомо повідомили засновники книгарні.

«Лісова книгарня» відкрилася 9 грудня 2022 року.

 

«Ми хотіли відкрити книгарню ще до повномасштабного вторгнення, а після жахливих подій вирішили точно це зробити, долучившись до відновлення Ірпеня. Місто та ірпінчани заслуговують на круті місця і заклади, їх тут, на відміну від Києва не так багато», — розповіла засновниця книгарні Анастасія Доманова.

 

За її словами, Ірпінь — літературна столиця України, а назву книгарні обрали через розташування посеред парку. «При виборі приміщення мені була дуже важлива інклюзивність (як молода мама я закривала цим і свій біль, бо в Ірпені більшість комерції має сходи) в книгарню можна вільно зайти з дитячим візочком», — розповіла вона.

 

Засновниця книгарні додала, що у травні книгарня переїхати у більше приміщення в Центральному парку Ірпеня.

 

 

Книгарня Filosofi відкрилася у лютому 2023 року. Серед видавництв, чиї книжки там можна придбати, – «Наш Формат», «ВСЛ», «Віхола», «КСД», «Книголав», «Видавництво Анетти Антоненко», «Маміно», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Бородатий Тамарин» та інші. Книгарня продає і дитячу літературу англійською мовою.

 

«У нас є задуми щодо співпраці не тільки з іншими книгарнями, а й з бібліотеками міста, району, локальними авторами й всіма небайдужими до намірів популяризації читання. Але це все буде згодом. Сьогодні головне – надати відмінний сервіс та обережно ставитися до асортименту. Не хочемо нав’язувати нашим відвідувачам власні смаки, але зробити доступними книги, які, на нашу думку, варті уваги, ми спробуємо», – розповіла співробітниця книгарні Євгенія.

 

За її словами, первісно засновники планували відкрити у Києві кав’ярню з  цитатами філософів в інтер’єрі. «Потім все відклалося, але назва залишилася, пройшла крізь повномасштабне вторгнення і в червні 2023-го трансформувалась у Filosofi, що в перекладі з італійської означає “Філософи”», – кажуть у крамниці.

 

Вона розташовується в районі, що найбільше постраждав під час повномасштабного вторгнення, бо саме на цих вулицях – 9-й, 10-й, 11-й Лініях в березні 2022-го тривали бойові дії.

 

 

«Лісова книгарня» розташовується за адресою вул. Літературна, 27, Filosofi – вул. 9 лінія, буд. 1.

 

Як повідомлялося, раніше в Ірпені відновила роботу книгарню мережі «Книголенд» та видавництва «Ранок».

 

Читайте також: Вулиці Ірпеня перейменували на честь українських літераторів

 

Чільне зображення: колаж Читомо