бойкот росії

Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролів

28.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Фінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російське медіа VPost з посиланням на представника компанії.

Moomin Characters також не продовжуватиме чинні ліцензії. Їх відкликання пов’язане з санкціями, запровадженими щодо росії через війну в Україні, і з власною позицією компанії.

 

З наслідками цього рішення вже зіткнувся один із найбільших московських торгцентрів «Афімолл», який екстрено скасував дитяче свято «Весняний фестиваль мумі-тролів».

 

«Наш юридичний радник скасував комерційний захід, який планувався та рекламувався без нашого дозволу», — зазначили представники Moomin Characters.

 

Компанія фактично розірвала відносини з росією, не зробивши публічної заяви про це, у 2022 році. «Минулої весни ми попросили наших комерційних партнерів у всьому світі не дозволяти жодних нових контрактів з Мумі-тролями, не продовжувати жодних контрактів і припинити всі партнерства в росії, як тільки дозволять контракти, укладені до незаконного вторгнення росії в Україну», — додали в компанії.

 

Мумі-тролі — казкові істоти, жителі Долини мумі-тролів, герої дитячих творів Туве Янссон. Перша книжка «Маленькі тролі і велика повінь» опублікована 1945 року. Українською серію про Мумі-тролів видало Видавництво Старого Лева.

 

Компанія Moomin Characters була заснована Туве Янссон та її братом Ларсом у 1958 році, а зараз нею керують члени родини Янссон.

 

Нагадаємо, голлівудська кіностудія Warner Bros, власни франшизи про Гаррі Поттера, заборонила трансляцію своїх фільмів російським телеканалам.

 

Читайте також: 8 рис, які наближають фінів до Мумі-тролів

 

Чільне зображення: Oy Moomin Characters TM