Азовсталь

Фото полоненого захисника «Азовсталі» «Ореста» посіли перше місце на міжнародному фотоконкурсі

20.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Фотографії пресофіцера полку «Азов» Дмитра Козацького (позивний «Орест»), який зараз перебуває в російському полоні, отримали дві нагороди міжнародного фотоконкурсу International Photography Awards. Про це повідомили на сайті премії.

Світлини посіли перше місце в категорії «Редакція / Преса / Війна / Конфлікт» і третє — у категорії «Редакція / Преса / Фоторепортаж / Оповідання».

 

«Я думаю, що світ затамував подих, коли росіяни нещадно атакували металургійний комбінат «Азовсталь», останню опору зруйнованого Маріуполя. Це [фото]есе вимагало великої мужності, і воно демонструє її перед обличчям війни», — зазначив член журі Майкл Заяковскі, фотограф журналу Chicago, співзасновник Prism Photo Workshop.

 

Цикл фотографій «Світло переможе» зроблений у квітні-травні 2022 року на території металургійного комбінату «Азовсталь», який був опорним пунктом і укриттям для тисяч цивільних людей та військових під час обстрілів росією Маріуполя.

 

Дмитро Козацький  опублікував прощальні фото із заводу «Азовсталь» 20 травня. Він попросив надсилати опубліковані ним фото на журналістські премії й фотоконкурси.

 

«Якщо щось виграю, після виходу буде дуже приємно. Дякую всім за підтримку. До зустрічі», — написав він у твіттері.

 

 

International Photography Awards — щорічний конкурс для фотографів-професіоналів, аматорів і студентів у всьому світі. Один із наймасштабніших та найпрестижніших фотоконкурсів. Призовий фонд для переможців сягає $200 тисяч.

 

Нагадаємо, раніше світлини Дмитра Козацького отримали золото та срібло на фотовиставці Prix de la Photographie Paris.

 

Як повідомлялося, українські журналісти отримали міжнародну премію імені Джеймса Найта за висвітлення подій у Маріуполі. 

 

Фото: Дмитро Козацький