Станіслав Асєєв

Франко-німецький канал випустив фільм про Станіслава Асєєва

08.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Франко-німецький канал ARTE випустив фільм про українського журналіста та письменника Станіслава Асєєва, який провів майже 1000 днів у концтаборі, організованому проросійськими терористами на заводі «Ізоляція» у Донецьку. Стрічка доступна для перегляду на Youtube-каналі компанії. 

 

Фільм розповідає про повсякденне життя Станіслава після звільнення в Києві. Розповідь ведеться від першої особи українською та російською мовами, з німецькими субтитрами.

 

«Історія Станіслава актуальна як ніколи після нападу путіна на Україну. Війна на Донбасі, яку довго ігнорувала світова громадськість, нарешті завершилася загарбницькою війною росії проти сусідньої країни. Доля Станіслава показує, що відбувається, коли путін вторгається в інші країни і які руйнування криються за цим», – пояснюють творці проєкту.

 

 

Станіслав Асєєв — український письменник, журналіст і блогер, член Українського ПЕН. Під псевдонімом Станіслав Васін працював журналістом в окупованому Донецьку. Був викрадений 11 травня 2017 року й утримувався проросійською терористичною організацією «ДНР» до 29 грудня 2019 року.

 

Автор романів  «Мельхіоровий слон, або Людина, яка думала», «Світлий шлях: історія одного концтабору», «В ізоляції», за останню книгу став лавреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2021 року. 

 

«Ізоляція» — таємна в’язниця у Донецьку, яку бойовики терористичної організації «ДНР» перетворили у концентраційний табір.

 

Нагадаємо, що раніше письменник запропонував створити Фонд пошуку воєнних злочинців, а також зустрівся з мобілізованими мешканцями окупованих територій, яких взяли у полон українські військові.

 

Крім того, книжку Станіслава Аєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору», яка розповідає про його полон у «Ізоляції», видадуть у Латвії. Книжку видали також українською, російською, англійською, французькою, німецькою, італійською та польською мовами. 

 

Читайте також: Станіслав Асєєв: «Ізоляція» – сучасний концтабір, фінансований Росією