зіркова підтримка

Френсіс Фукуяма: Хімічна чи ядерна зброя не врятують позиції росіян

30.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американський філософ, автор бестселерів, публіцист, викладач Стенфордського університету Френсіс Фукуяма розмірковує про підстави, які призведуть до перемоги України, а також називає причини того, чому українці зможуть витіснити росіян з окупованих територій. Про це філософ пише у своїй колонці для americanpurpose.com.

Фукуяма зазначає, що росіяни фактично зазнали поразки в спробі завоювати Київ і на початку квітня відступили з півночі України. Згодом вони різко зменшили масштаби своїх цілей, і війна перейшла в нову фазу на сході та півдні, коли москва прагне завоювати решту Луганської та Донецької областей, а також захопити зруйноване місто Маріуполь.

 

Попри те, що філософ чув багато думок щодо сприятливості такої ситуації для росії, підкріпленої призначенням єдиного командувача театром бойових дій і зосередженям на одному фронті, а не на чотирьох, Фукуяма вважає, що українцям вдасться витіснити росіян з територій, які вони зараз утримують. 

 

«По-перше, Сполучені Штати та їхні союзники по НАТО, у відповідь на прохання Володимира Зеленського про військову допомогу, тепер посилають в Україну набагато більшу кількість техніки, як-от артилерію далекого радіусу дії, дрони та літаки, що зведе нанівець значну частину переваг росії у вогневій потужності . Хоча ми не знаємо, якими були втрати українців на сьогодні, дехто припускає, що тепер Київ може фактично мати паритет у бронетехніці, залишаючи москві набагато менше переваги в обсязі 3:1, яка зазвичай потрібна для успішного наступу», зауважує автор бестселерів. 

 

Крім того, на думку Фукуями, російський моральний дух залишається вкрай низьким, а українці ще більше вмотивовані до перемоги:  

 

«Підрозділи, виведені з півночі України, були кинуті назад у бій на Донбасі без часу на відпочинок та перегрупування. На сьогодні вони зазнали величезних втрат у живій силі та техніці й, очевидно, минулого тижня втратили ще пару генералів».

 

Також Фукуяма пише, що росіяни не набули здатності ефективно координувати велику загальновійськову операцію і продовжують покладатися на грубу вогневу силу для просування. А українці, навпаки, дуже добре вміють передавати повноваження нижчим рівням командування, зберігаючи загальний стратегічний контроль над своїми силами.

 

«Згідно з цією лінією, успіх України на сході приведе Путіна до ескалації до хімічної чи біологічної зброї або навіть ядерної. У цьому вони з’єднуються з пацифістськими лівими, які з самого початку використовували аргументи Третьої світової війни, щоб застерігати від надання сильної підтримки Україні», — відзначає філософ. 

 

Проте, американець каже, що російська ескалація до такого рівня залишається малоймовірним результатом: 

 

«Хімічна чи ядерна зброя просто не зробить багато для порятунку позицій росіян, що погіршуються, і призведе до ескалації до набагато вищого рівня участі НАТО у війні». 

 

Френсіс Фукуяма — американський філософ, політичний економіст і публіцист, автор бестселерів «Ідентичність. Потреба в гідності й політика скривдженості», «Витоки політичного порядку. Від прадавніх часів до Французької революції», «Політичний порядок і політичний занепад. Від промислової революції до глобалізації демократії» та інших книжок. 

 

Нагадаємо, що раніше публіцист написав роздуми про війну в Україні, у яких зазначив головні аспекти російсько-української війни.