Гонкурівська премія визначилася з лавреаткою

05.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Французька письменниця Брижіт Жіро стала лавреаткою однієї з найбільш престижних літературних нагород Франції – Гонкурівської премії. Про це написали на Twitter-сторінці премії. 

Її відзначили за роман Vivre vite («Жити швидко»), у якому вона розповіла про смерть свого чоловіка, який загинув в аварії понад 20 років тому.

 

 

«Мені здається, що особисте має сенс лише тоді, коли воно пов’язане з іншими, коли воно відгукується з колективним, із суспільством, з історією», – зазначила письменниця під час виступу перед журналістами після присудження премії.

 

Брижіт Жіро народилася в Алжирі, а виросла в ліонських передмістях. За свою першу книжку «Батьківська спальня» вона отримала премію Prix Littéraire des Étudiants (1997), а за книжку «Ніко» — премію «Prix Lettres frontière».

 

Гонкурівська премія (Prix Goncourt) — французька літературна премія, яку присуджують авторам на знак відзначення прозових творів, написаних французькою мовою. Премія присуджується щорічно з 1903 року за рішенням Гонкурівської академії, до складу якої входять відомі французькі літератори.

 

Назва премії походить від прізвища класиків французької літератури 19 століття — братів Жуля та Едмона де Гонкурів.

 

Гонкурівську премію можна присудити авторові лише раз за його життя. Однак є один виняток із цього правила: Ромен Гарі отримав цю премію двічі. Вперше — у 1956 році, а вдруге — у 1975-му за твір під псевдонімом Еміля Ажара. Те, що Еміль Ажар і Ромен Гарі одна й та ж особа, з’ясувалося вже після присудження премії Емілю Ажару.

 

Жіро стала 13-ю жінкою, яка отримала цю премію з 1903 року. 

 

Нагадаємо, що письменник Мохамед Мбугар Сарр став лавреатом премії у 2021 році, у 2020 році ним став Ерве Ле Тель, у 2019 році − Жан-Поль Дюбуа.