Гонкурівська премія

Відомий лауреат Гонкурівської премії 2021 року

04.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Письменник Мохамед Мбугар Сарр став лауреатом цьогорічної Гонкурівської премії. Про це йдеться на сайті нагороди.

Сенегалський франкомовний письменник Мохамед Мбугар Сарр став лауреатом 119-ї Гонкурівської премії за книжку «La plus secrète mémoire des hommes» («Найпотаємніша пам’ять чоловіків»), яку видало у серпні видавництво Philippe Rey спільно з видавництвом Jimsaan. Цього року видання нагородили премією Transfuge за найкращий франкомовний роман, крім того, претендує і на інші нагороди.

Події роману відбуваються у 2018 році. Молода сенегальська письменниця знайшла у Парижі міфічну книгу невідомого автора «Лабіринт нелюдського», опубліковану в 1938 році. Заінтригована головна героїня, вирушає на слід таємничого Елімана, протистоїть трагедіям колоніалізму та Голокосту. Вона мандрує Сенегалом, Францією й Аргентиною.

 

Мохамед Мбугар Сарр (1990) − сенегальський франкомовний письменник. Виріс у Сенегалі, навчався у Франції. Сарр написав три романи, кілька оповідань, відзначених нагородами. Він став одним перших африканців, які отримували Гонкурівську премію.

 

Гонкурівська премія (Prix Goncourt) — французька літературна премія, яку присуджують авторам на знак відзначення прозових творів, написаних французькою мовою. Премію присуджують щорічно з 1903 року за рішенням Гонкурівської академії, куди входять відомі французькі літератори. Назва премії походить від прізвища класиків французької літератури 19 століття — братів Жуля та Едмона де Гонкурів.

 

При тому, що сума нагороди становить символічні 10 євро, премія вважається однією з найпрестижніших і висуває автора в авангард французької літератури та збільшує продаж його книжок, гарантує переклади за кордоном.

 

Нагадаємо, у 2020 році лауреатом премії став Ерве Ле Тель. У 2019 році − Жан-Поль Дюбуа.