АБУК

Які аудіокнижки слухають українці – версія АБУК

17.04.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У першій українській аудіокнигарні АБУК визначили ТОП-10 найпопулярніших серед українців аудіокнижок. Про це нам повідомила в ексклюзивному коментарі директорка АБУК Марія Помазан.

 

Серед платних книжок, які навіть під час карантину не були безкоштовними, ТОП-10 виглядає так:

 

  1. Олександр Авраменко. Збірник диктантів для підготовки до ДПА.
  2. Олександр Авраменко. Українська література. Хрестоматія для підготовки до ЗНО
  3. Валерій Ананьєв. Сліди на дорозі.
  4. Марк Менсон. Витончене мистецтво забивати на все.
  5. Сергій Жадан. Інтернат (досить популярні усі книжки Жадана )
  6. Оксана Забужко. Польові дослідження з українського сексу
  7. Іван Франко. Захар Беркут
  8. Сьюзен Кейн. Сила інтровертів
  9. Айн Ренд. Атлант розправив плечі (перша частина)
  10. Сергій Жадан. Ворошиловград.

 

Це рейтинг за весь час існування аудіокнигарні.

 

Що ж стосується безкоштовних книжок, лідер серед них – «Лісова пісня» Лесі Українки. Під час «карантинної» акції дуже популярними були «Пригоди бравого вояка Швейка» Ярослава Гашека.

 

За останній рік 15,5% покупців книгарні – із-за кордону, перш за все, зі США, Німеччини та Польщі. В деякі періоди цей показник сягав до 22%. Останнім часом найбільша вікова категорія покупців – 18-24 роки, адже найпопулярніші зараз книжки – аудіохрестоматія для підготовки до ЗНО та збірник диктантів. Однак ще півроку тому найбільшою демографічною категорією були чоловіки 25-44. Основна частина аудиторії АБУК, за словами Помазан, – патріоти України, які спілкуються українською; люди психотипу «новатори».

 

Зараз у додатках АБУК на платформах Google Play і App Store – більш ніж 69 тис. зареєстрованих акаунтів, з них більше 20 тис. покупців платних аудіокнижок.

 

«Ми робимо ставку на власні аудіозаписи, але за цей рік у нас з’явилося багато партнерських аудіокнижок та подкастів. Під час карантину темпи запису трохи пригальмували: пишемося там, де у читців є можливість безпечно дістатися до студії звукозапису, пробуємо домашні студії дикторів. З нами працюють найкращі українські голоси, крім того, ми дуже цінуємо авторське читання. Це як особисте звертання людини до людини, підхід, який особливо зближує в часи кризи і який виживе за будь-якого сценарію розвитку технологій», – зазначає Марія Помазан.

 

АБУК продовжує шукати нові формати аудіопродуктів, включно з музично-літературними альбомами й незвичайними партнерствами. Аудіоп’єса «Франческа – повелителька траєкторій» дала старт напряму театралізованого багатоголосого читання. Цей формат дуже популярний у світі, а в Україні є значний досвід радіопостановок, який останнім часом був недооцінений.

 

Наразі в аудіокнигарні доступні 180 художніх та бізнес-аудіокнижок, подкастів, аудіолекцій та матеріалів для школярів. Ще до початку літа компанія випустить підручники для 11 класу й нові аудіоп’єси.

 

Наразі АБУК працює як магазин аудіокнижок, але планує розглянути частковий чи повний перехід на підписну модель впродовж найближчого року. Ознайомитися з каталогом та завантажити додаток можна за посиланням.

 

Матеріал створений у межах партнерства.

 

Читайте також: Аудіокниги викликають більше емоцій, ніж фільми — дослідження