гранти

Які видавці отримають найбільше державної підтримки: інфографіка

01.12.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Наглядова рада Українського інституту книги ухвалила рішення про надання гранту інституційної підтримки. Про це йдеться в наказі УІК від 27 листопада 2020 року.

 

Згідно з наказом, кошти гранту можуть бути використані видавцями на оплату прямих витрат, безпосередньо пов’язаних з виданням книжкової продукції державною мовою (авторська винагорода та/або придбання прав на використання об’єкта права інтелектуальної власності, підготовка оригінал-макету, витрати на друк та витратні матеріали, пов’язані з друком, у тому числі витрати на виготовлення електронних книг та аудіокниг) у період з 26 листопада до 25 грудня 2020 року.

 

Усього на підтримку видавців держава виділить майже 82 млн грн. Їх розприділять серед 97 видавців.

 

Найбільшу суму – по 5 млн грн отримають шість видавців: «КМ-Букс», «Ранок», Vivat, «Навчальна книга-Богдан», «Фоліо» та Видавництво Старого Лева.

 

Видавництву «Основа» виділять 4,8 млн грн, «Літері ЛТД» – 3,5 млн, видавництву #книголав – 2,9 млн, видавництву АССА – майже 2,3 млн, «Форс Україні» – 2,1 млн.

 

Близько 2 млн також дадуть «Навчальній літературі», «Нашому Формату» та «Арію».

 

«Школа» отримає 1,6 млн грн. А «Мандрівець», «Знання», «Перо», Yakaboo Publishing, «Апріорі» – від 1 до 1,5 млн грн.

 

Водночас менше 100 тис. грн підтримки виділять 16 видавцям.

 

«Пульсарам», «Вавилонській бібліотеці», «АДЕФ-Україна» та «Українському письменнику» виділять до 50 тис. грн, а «Лірі», «Сафрану», «Основам», «Місіонеру», «Либеді», «Карпатам», «Веселці» та «Видавничому центру «21» – від 55 до 98 тис. грн.

 

З повним переліком видавництв та виділених сум підтримки можна ознайомитися за посиланням.

 

Як бачимо, у списку – значна кількість видавців, що видають навчальну літературу, зокрема: «Основа», «Літера ЛТД», «Школа», «Навчальна література», «Знання», «Нова книга», ДІА, «Школяр», «Університетська книга», «Пульсари», «Астон» та ін.

 

До списку на виділення допомоги також потрапили кілька маловідомих видавців, зокрема: «Надстир’я», «Яслав», «Софія-А», НАІРІ та ФОП «Ланцута», а також компанії, які здебільшого займаються поліграфічними послугами, наприклад: «Імекс ЛТД».

 

Крім цього, ми не змогли знайти у відкритому доступі інформацію про видавничу діяльність приватного підприємства «АртВідео».

 

Нагадаємо, цього року у 80 видавців також закуплять понад 383 тис. примірників книжок на загальну суму майже 48 млн грн. Видання попрямують до публічних бібліотек.

 

Як повідомляло Читомо, станом на 1 листопада 2020 року, до Державного реєстру було внесено 7 тис. 625 суб’єктів видавничої справи, серед них 5 тис. 805 – юридичні особи та 1 тис. 820 – фізичні особи. Із загальної кількості суб’єктів, 2 тис. 82 займаються лише видавничою діяльністю, 680 – виготовленням видавничої продукції, 432 – розповсюдженням видавничої продукції. Решта поєднують 2-3 види діяльності.