гранти

Литва надає українським митцям гранти

01.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Рада культури Литви приймає заявки від українських митців, які знайшли притулок у Литві, на тримісячні гранти розміром €1800. Про це йдеться на сайті Ради культури Литви.

Мета грантів — підтримка творчої діяльності українських митців, які були змушені тікати до Литви через російське повномасштабне вторгнення, і сприяння співпраці з культурною спільнотою Литви у сферах архітектури, бібліотек, цирку, образотворчого мистецтва, дизайну, етнічної культури й народного мистецтва, фотографії, культурної спадщини, літератури, музеїв, музики, танців, міждисциплінарного мистецтва й театру.

 

З квітня 2022 року Рада культури Литви вже виділила €378 600 фінансування для 210 українських митців, які знайшли притулок у Литві.

 

Для отримання гранту митці й працівники культури мають бути повнолітніми громадянами України, яким надали тимчасовий захист у Литві (реєстраційні картки, видані Департаментом міграції при Міністерстві внутрішніх справ Литовської Республіки). Грант у розмірі  €1800 можна отримати один раз на три місяці. Електронні заявки подаються литовською або англійською мовами.

 

Крім того, Міністерство культури Литви спільно з Радою культури Литви підготували базу даних литовських культурних і мистецьких організацій, які зацікавлені у співпраці з українськими митцями

 

«Очікується, що заявникам не буде складно знайти культурні заклади Литви, які їх підтримають», — зазначається на сайті.

 

Детальніше дізнатися про те, хто може претендувати на грант, про необхідні документи, про критерії оцінки заявок, а також заповнити анкету можна за посиланням.

 

Як повідомлялося, видавнича премія K.A.2.0.2.4, ініційована Асоціацією видавців Литви, нагородила перекладача Вітаса Декшніса, який переклав книжку Сергія Жадана «Як риба до чорного берега» і Олега Лишега «Великий міст».

 

Читайте також: «Крихкість існування»: український стенд на Вільнюському книжковому ярмарку-2024

Чільне зображення: сайт Ради культури Литви