Литва

У Литві вийшла друком збірка «Великий міст» Олега Лишеги

16.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У литовському видавництві Bazilisko ambasada вийшла друком збірка «Великий міст» Олега Лишеги. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва.

Литовською книжку переклав Вітас Декшніс.

 

«Коли перекладач запропонував випустити культову збірку українського поета Олега Лишеги, нас одразу зворушила історія про автора — свого роду “бородатого самітника”, славного своїм нетрадиційним способом життя. Він любив ходити босоніж містом, взимку купатися в крижаній річці, зубами ловити рибу, з грибів вмів робити папір, громадським транспортом не користувався, роботи не мав… Його поезія цікава як і біографія», — зазначають у видавництві.

 

 

Редактор — Владас Бразіунас, дизайнерка — Грета Амбразайте.

 

«Ступивши на “Великий міст” Лишеги, збудований литовським перекладачем, кожен справді матиме можливість відчути ритуал, який відкриває воду, глину, дерево, людину, поезію. Зміщені таблиці зрадливі: мало не ламаються під ногами, зміст зникає, ламається, тікає. Однак не варто поспішати з висновками. Це дозволяє перевести дух, придивитися до своїх асоціацій, як на дні води, і тільки потім рухатися далі. Йти за конем, за яструбом або за вороною. До можливості говорити прямо», — зазначила Катерина Міхаліцина, українська письменниця, літературознавиця, авторка передмови.

 

За її словами, ця книжка — тривання розмови, що стала ще однією нагодою до пізнання того українського світу, який бачив і створював Олег Лишега.

 

Наразі видання вже можна придбати у вільнюських книгарнях „Mint Vinetu“ та „Eureka“, невдовзі вона з’явиться в інших незалежних книгарнях Вільнюса та Каунаса та в великих книгарнях по всій Литві.

 

Олег Лишега — український прозаїк, перекладач, поет, перший, кого нагородили премією ПЕН-клубу за поетичний переклад. Крім того, він став лавреатом премії «ЛітАкцент року-2012» у номінації «Художня література» зі своєю збіркою «Великий міст». Книга Лишеги «Друже Лі Бо, брате Ду Фу» у 2010 році увійшла до довгого списку премії «Книга року Бі-Бі-Сі».

 

Олег Лишега помер у грудні 2014 року на 65 році життя.

 

Нагадаємо, 2022 року оприлюднили першу частину документального фільму «Лишега».

 

Читайте також: Непобачена вічність: як писав і яким запам’ятався Олег Лишега

 

Фото: BaziliskoAmbasada