Любов Якимчук

Якимчук прочитає свої вірші на церемонії вручення Ґреммі

01.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська поетеса Любов Якимчук читатиме свої вірші під час урочистої церемонії вручення преміїҐреммі. Про це письменниця повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

 

«Йшла 24-та година дороги. Це божевілля, не менше. Зараз пересідаю в Лос-Анджелесі на літак до Лас-Веґаса, де я запрошена поетка з України на Ґреммі, і якщо не підведуть ковідні тести, то читатиму на церемонії вірш з книжки Apricots of Donbas», — написала вона.

 


 

Також Якимчук висловила вдячність усім, хто рекомендував та перекладав її поезію. Серед них і Зеня Томпкінс, засновниця агентства перекладів української літератури The Tompkins Agency for Ukrainian Literature in Translation, яка комунікувала з продюсерами премії.

 

«Абрикоси Донбасу» — друга книжка Любові Якимчук, яка вийшла у «Видавництві Старого Лева» влітку 2015 року. Збірка потрапила в рейтинг «10 найкращих українських книг про АТО» за версією українського «Forbes».

 

«Це книжка віршів, які не лише проникають у душу, а й продирають нутро. Вони залишають наскрізні отвори у свідомості, крізь які прозирає та реальність, від якої хочеться затулитися долонями. Ці «Абрикоси Донбасу» достигають цілком в пору і смакують водночас гірко і солодко», — ідеться в анотації.

 

На основі книжки Якимчук разом із контрабасистом Марком Токарем створили однойменний музично-поетичний проєкт і записали альбом.

 

Як відомо, поезія Любові Якимчук увійшла до антології «Сучасні українські поети», що вийде друком у Грузії. Також раніше збірку переклали польською, естонською та англійською.

 

Читайте також: Якимчук: Зараз Донбас розкладається, як людське тіло

 

Чільне фото: Громадське