допомога

Японія надасть підтримку культурі та журналістиці в Україні

10.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Японія надасть майже 10 мільйонів доларів на фінансування надзвичайних заходів ЮНЕСКО в Україні та сусідніх країнах у сферах освіти, культури й журналістиці. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

 

Такой внесок робить Японію провідним партнером ЮНЕСКО в Україні.

 

Проєкти, які реалізовуватимуться ЮНЕСКО на отримані кошти, охоплюватимуть дві основні сфери: культи та журналістики.

 

У сфері культури здійснюватимуться заходи з охорони та реставрації об’єктів культурної спадщини. Зокрема, МКІП повідомило, що до їх переліку точно увійде Києво-Печерська лавра. Ще десять об’єктів будуть зацифровані в 3D.

 

Також буде профінансовано продовження системи супутникового моніторингу та поставку додаткового обладнання для захисту об’єктів культури. Близько півсотні фахівців пройдуть навчання невідкладним стабілізаційним роботам.

 

Щодо сфери журналістики, то ЮНЕСКО надаватиме психологічну підтримку та юридичні консультації журналістам, а також збільшить кількість навчальних курсів для медіа-фахівців щодо того, як захистити себе в зонах бойових дій.

 

Організація планує доставити обладнання редакціям, щоб вони могли продовжувати роботу навіть в умовах відключення світла.

 

Завдяки донорській участі Японії ЮНЕСКО підтримуватиме місцеві засоби масової інформації в Молдові, Румунії та Словаччині для надання інформації українською мовою біженцям у цих країнах.

 

Нагадаємо, ЮНЕСКО непокоїться незаконною торгівлею українським мистецтвом

 

Читайте також: ЮНЕСКО оновила список культурних об’єктів, пошкоджених в Україні під час війни