Календар подій

IPA оголосили прийом заявок на здобуття премії Prix Voltaire 2022 серед видавців

Міжнародна асоціація видавців оголосила прийом заявок на здобуття премії Prix Voltaire 2022, яка щороку відзначає видатні здобутки видавців по всьому світу у боротьбі за свободу слова. Нагорода може присуджуватися посмертно, а серед лауреатів минулих років — видавці від В’єтнаму й Саудівської Аравії до Туреччини й Білорусі. Номінувати видавця можна до 27 березня.

 

«В багатьох країнах видавці, що допомагають авторам поширювати їхні ідеї у другованому форматі наражаються на ті ж ризики, що й самі автори, — йдеться у пресанонсі IPA, — і ця робота потребує неабиякої сміливості, альтруїзму та відданості своїм цінностям. Свобода друку не є гарантованою в усьому світі, видавці зіштовхуються зі щоденними спробами урядів, екстремістів або зацікавлених осіб до залякування, нападів, ув’язнень і навіть убивств видавців».

 

Номінувати на премію може будь-хто: фізична особа, ініціативна група або ж організація. На відзнаку подається кандидатура видавця, яким може бути як окрема особа, так і ініціативна група чи компанія, що поширює свої ідеї у письмовій формі ( в тому числі і черед онлайнплатформи). Номінанчти повинні мати незодавно видані твори, спрямовані проти тиску, погроз, залякування та гарасменту. Окрім того, номінувати можна й видавців, що роками відстоюють свободу слова, зокрема й друкованого.

 

Довгі списки формуватимуть 9 експертів, що входять до Комітету свободи книговидання IPA, що почнуть свою роботу з 27 березня. Лауреата 2022 визначать на 33-му Міжнародному видавничому конгресі у Джакарті (Індонезія) 10-12 листопада 2022 року. Переможець отримає 10 тис. швейцарських франків (що приблизно дорівнює 300 тис. грн).

 

Спонсорами прамії є європейські видавці й медіа холдинги:
Albert Bonniers Förlag (Sweden)
Bonnier Media Deutschland (Germany)
Holtzbrinck (Germany)
Norstedts (Sweden)
Samlaget (Norway)
Verlag C.H. Beck (Germany)

 

Лауреатами попередніх років стали:

 

Читайте також: Як реагує Міжнародний ПЕН на порушення свободи слова та куди звертатися загроженим митцям

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект