IPA

Міжнародна асоціація видавців оголосила лауреата премії Prix Voltaire-2021

23.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародна асоціація видавців (IPA) оголосила ліванське видавництво «Дар Аль-Джадід» і його покійного співзасновника Локмана Сліма лауреатами премії Prix Voltaire 2021 року. Про це повідомили на сайті організації.

Бейрутське видавництво «Дар Аль-Джадід» стало переможцем премії за його «зразкову мужність» яке працювало, всупереч тиску і залякуванню органами влади. «Дар Аль-Джадід» отримає 10 000 швейцарських франків (10 760 доларів). Його співзасновниця Раша Аль Амір отримає премію під час церемонії на Міжнародному книжковому ярмарку у Гвадалахарі (Мексика) 30 листопада.

Видавництво «Дар Аль-Джадід» заснували Локман Слім і його сестра Раша Аль Амір у 2000 році для публікації культурних творів, вільних від ідеологічних конфліктів або партійності. У лютому цього року співзасновника видавництва Локмана Сліма вбили після неодноразових погроз та залякування за його спроби підтримати свободу слова та відкритий діалог у Лівані. Видавництво отримало високу оцінку Міжнародної асоціації видавці за її «надихаючу хоробрість у відстоюванні свободи медіа». Президент IPA Бодур Аль-Касімі також зазначив:

 

«За допомогою Prix Voltaire Міжнародна асоціація видавців підтримує людей та організації, які поділяють нашу прихильність і відданість свободі публікацій, як фундаментальному праву».

 

IPA також оголосила спеціальну нагороду китайському письменнику Лі Лікну (псевдонім Лі Хуайцзи). Він був членом Китайського ПЕН-центру. 23 липня цього року він покінчив життя самогубством.

«Комітет дає спеціальну нагороду Prix Voltaire тільки за випадки, що вважає особливо помітними. Зусилля Лі Лікена як письменника, політичного оглядача та громадського інтелектуала були широко відомими. Комітет має за честь визнати його роботу задля свободи слова», − пояснив голова Комітету з питань свободи публікації IPA Крістен Ейнарссон.

 

Prix Voltaire − це нагорода для видавництв, організацій чи окремих осіб, які відстоюють свободу книговидання. Номінанти демонструють стійку відданість цінностям, публікували твори всупереч погрозам, залякуванню, репресіям чи утискам з різних сторін.

 

Раніше лауреатами нагороди стали: в’єтнамське видавництво «Ліберал»  (2020), єгипетський видавець  Халед Лотфі  (2019), шведський видавець з Гонконгу Гуй Мінхай (2018), турецький видавець Турхан Гюнай та видавництво Evrensel  (2017), саудівський блогер Раіф Бадаві (2016) та білоруський видавець Ігар Логвінау  (2014).

 

Ви також можете ознайомитись із цьогорічними номінантами нагороди і номінантами 2019 року.