IPA

Міжнародна асоціація видавців назвала фіналістів премії за свободу книговидання

17.04.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародна асоціація видавців (IPA) оголосила короткий список цьогорічних претендентів на премію IPA Prix Voltire. Про це повідомляється на сайті організації.

 

Премію призначають за взірцеву мужність у відстоюванні свободи книговидання та надання іншим можливості реалізувати своє право на свободу слова.

 

До шорт-листа премії потрапили:

 

  • Khaled Lutfi (Єгипет)
  • NB Publishers (Південна Африка)
  • Azadeh Parsapour (Іран/Великобританія)
  • Tekin Publishing House (Туреччина)
  • Moe Way / The Eras (М’янма).

 

Короткий список і переможця обирає The IPA Freedom to Publish Committee (FtPC), до якого входять 9 професійних книговидавців з Аргентини, Австралії, Єгипту, Німеччини, Італії, Норвегії, Південної Кореї, Таїланду та США.

 

«Робота цих видавців вражає, вони працюють у надзвичайно складних умовах, щоб донести слова й думки авторів до читачів. Усі вони продемонстрували феноменальну мужність, і ми горді бачити їх у шорт-листі IPA Prix Voltire», – заявив голова комітету з питань свободи книговидання IPA Крістен Ейнарсон.

 

Нагородження переможця IPA Prix Voltaire відбудеться на міжнародному книжковому ярмарку у Сеулі 21 червня. Лауреат отримає грошовий приз у розмірі 10 тис. швейцарських франків.

 

Премія IPA Prix Voltire унікальна тим, що відзначає свободу книговидання, без якої були б неможливими багато форм свободи слова. Видавці, які надають письменникам інструменти для поширення своїх письмових ідей, беруть на себе ті ж ризики, що й письменники.

 

Номінанти, як правило, публікують суперечливі твори під тиском, погрозами, залякуванням чи переслідуванням – з боку центральної чи місцевої влади або приватних осіб. Також вони можуть мати видатні досягнення у підтримці свободи книговидання чи свободи слова. Для IPA Prix Voltaire «видавець» – це фізична особа, колектив чи організація, які надають іншим можливість поділитися своїми ідеями у письмовій формі, в тому числі – через цифрові платформи.

 

Читайте також про найкращих книговидавців року за версією Лондонського книжкового ярмарку та найкращих дитячих видавців року за версією ярмарку у Болоньї.