Національна комісія зі стандартів державної мови

Іспит на знання української мови склали майже 49 тисяч осіб

09.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

З липня по листопад в Україні обов’язковий іспит на знання державної мови склали майже 49 тисяч осіб. Про це йдеться у відповіді Національної комісії зі стандартів державної мови на запит Читомо.

Від початку відкриття реєстрації й до 2 листопада іспит на визначення рівня володіння державною мовою вже склали 48 992 особи. З них:

 

  • іспит для держслужбовців за умовами, що діяли з 16 липня до 11 серпня, склала 4661 особа;
  • іспит для держслужбовців за оновленими умовами (з 12 серпня) – 44 тисячі осіб;
  • іспит на для набуття громадянства склали 228 осіб.

 

Крім того, у запиті повідомили, що пунктами для проведення таких іспитів стали 38 бібліотек, серед яких 4 – у Києві, решта – у 15 областях.

 

Як відомо, з 16 липня цього року такі іспити почали складати особи, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків, зокрема, державні службовці. Також іспит складають претенденти на державні посади: майбутні прокурори, судді, кандидати на посади президента, прем’єра, міністрів, керівників облдержадміністрацій, СБУ, НАБУ, Нацполіції, майбутні директори закладів освіти всіх форм власності.

 

Нагадаємо, Українська бібліотечна асоціація і Національна комісія зі стандартів державної мови домовилися про створення у бібліотеках пунктів проходження іспитів на володіння державною мовою, а потім оголосили  необхідні для цього умови.