діджиталізація

Оголосили умови проведення іспитів з української мови у бібліотеках

13.07.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська бібліотечна асоціація оприлюднила умови, яких мають дотримуватися пункти складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою. Про це йдеться на сайті УБА.

Для зголошення, бібліотекарі мають заповнити онлайн-заявку на створення на у бібліотеці Пункту складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою.

 

Для відкриття такого Пункту, бібліотека повинна мати відповідні приміщення та робочі місця з комп’ютерами, що підключені до Інтернету, а також бібліотекаря або бібліотекарів, готових бути інструкторами під час іспиту. Усі інструктори попередньо пройдуть навчання, про що повідомлять додатково.

 

Технічні вимоги до комп’ютерів для тестового іспиту:

 

 • двоядерний процесор з тактовою частотою від 2 гігагерц;
 • оперативна пам’ять від 4 гігабайт;
 • гарнітура або окремо стереонавушники з мікрофоном;
 • вебкамера – вбудована або під’єднана через USB, мінімальна роздільна здатність HD 1280×720 пікселів;
 • дисплей – від 17 дюймів;
 • під’єднання до інтернету – широкосмугове дротове або бездротове (3G або 4G/LTE) з пропускною здатністю від 1,2 мегабіт на секунду.

 

Вимоги до програмного забезпечення:

 

 • операційна система: Windows 7/8/10; macOS X 10.10 або новіша; Ubuntu 14.04 або новіша, Red Hat Enterprise Linux 6.4 або новіша й подібні (Mint, CentOS, Fedora тощо);
 • браузер: Edge 9.0 або новіший, Firefox 7.8 або новіший, Chrome 9.0 або новіший;
 • браузер для операційної системи Mac: Safari 7 або новіший, Firefox 78 або новіший, Chrome 9.0 або новіший;
 • браузер для операційної системи Linux: Firefox 7.8 або новіший, Chrome 9.0 або новіший.

 

Вимоги до приміщення:

 

 • комп’ютерний клас (чи аудиторія з комп’ютерами);
 • приміщення обладнане камерою (камерами) відеоспостереження для забезпечення доброчесності та рівних умов іспитування для претендентів (бажано);

 

Відповіді на питання щодо створення Пункту можна буде отримати у головного спеціаліста відділу аналітично-організаційної роботи Національної комісії зі стандартів державної мови Дар’ї Марусової, електронна пошта: d.marusova@mova.gov.ua, телефон: (044) 235-00-42.

 

З 16 липня 2021 року такі іспити почнуть складати особи, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків, зокрема, державні службовці, керівники закладів освіти всіх форм власності. Детальніше про іспити на визначення рівня володіння державною мовою можна дізнатись на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови.

 

Нагадаємо, Українська бібліотечна асоціація і Національна комісія зі стандартів державної мови домовилися про створення у бібліотеках мережі пунктів проходження іспитів на володіння державною мовою.

 

Крім того, минулого року Міністерство цифрової трансформації і Українська бібліотечна асоціація почали передачу бібліотекам 5000 комп’ютерів у межах проєкту «Дія.Цифрова освіта». Також бібліотекарям надаватимуть безкоштовну комп’ютерну допомогу щодо користування цифровою технікою.