італія

Італійські видавці закликають уряд профінансувати закупівлю шкільних підручників

08.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Італійські асоціація видавців (AIE) та асоціація книготорговців (ALI-Confcommercio) закликають збільшити державне фінансування підручників для родин, котрі перебувають у складному фінансовому становищі. Про це йдеться у листі до прем’єр-міністерки Італії Джорджі Мелоні, оприлюдненому на сайті AIE.

Видавці просять надати податкову знижку за моделлю ідентичної знижки на медичні та спортивні витрати.

 

«Доступ до освіти є першочерговим конституційним правом і необхідною умовою для розвитку Італії. Однак для багатьох неповнолітніх це право ризикує залишитися на папері», — наголошують президенти Рікардо Франко Леві  й Паоло Амброзіні, президенти асоціації видавців та асоціації книгорозповсюджувачів відповідно.

 

За даними 2022 року, в Італії 1,9 мільйона сімей перебувають у стані абсолютної бідності і 2,9 мільйона сімей — у відносної. Статистика свідчить про те, що це переважно сім’ї з дітьми шкільного віку, батьки яких мають труднощі з придбанням підручників для школи.

 

«Нині держава щороку виділяє 133 мільйони євро для фінансування придбання підручників таким сім’ям, але ці кошти, як через брак інформації, так і через способи доставки, використовуються мало і надходять до сімей із великим запізненням. Обидві асоціації просять збільшити фонд щонайменше до 170 мільйонів, щоб охопити весь спектр малозабезпечених сімей та оптимізувати методи доставки», — ідеться в листі.

 

Президенти асоціації стверджують, що зміни до закону про бюджет для сімей, які перебувають в абсолютній бідності, дозволить вирішити багато інших проблем зі шкільними підручниками, починаючи від питання ліміту вартості підручників, дію якого прикупили у 2012 році — відтоді ціни (за даними ISTAT) зросли на 20 відсотків.

 

Асоціації AIE та ALI-Confcommercio також просять надати сім’ям можливість вираховувати податок із вартості шкільних підручників так само як це зроблено у галузі витрат на охорону здоров’я та аматорські спортивні заходи.

 

Як повідомлялося, Італія ухвалить новий закон про авторське право для захисту від піратства.

 

Читайте також: Видавничий успіх на тлі занепаду культури читання в Італії

 

Чільне фото: leganerd.com