авторське право

Італія ухвалить новий закон про авторське право для захисту від піратства

23.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У вересні в Італії набуде чинності закон, що запобігає незаконному розповсюдженню видань.

Рікардо Франко Леві, президент Італійської асоціації видавців (AIE), наголошує, що запровадження закону «про цифрову підробку є важливим кроком у боротьбі з явищем, яке загрожує індустрії культури та її працівникам».

 

«Ці нові закони спрощують судове переслідування злочинів, пов’язаних з авторським правом. Безперечність покарання тих, хто вчиняє злочини, і своєчасне втручання для припинення незаконного розповсюдження контенту, а також інформування громадськості про реальну шкоду, яку піратство завдає тим, хто живе культурою, є фундаментальними для захисту книжкової індустрії», — підсумовує Леві.

 

Згідно з дослідженням Ipsos за 2022 рік, проведеним на замовлення AIE, видавничий ринок Італії фіксує щорічну втрату обороту в розмірі 771 млн євро, що становить 31% від загального обсягу всього ринку, за винятком освітнього та експортного секторів.

 

Зростання книжкового піратства (друкованого, електронного та авдіо) відбулося під час пандемії. Agcom (Communications Assurance Authority) матиме повноваження «наказувати постачальникам послуг запобігати доступу до незаконно поширеного контенту». Своєю чергою, італійський Мінкульт займатиметься аспектом підвищення обізнаності та комунікації проти онлайн-піратства.

 

Згідно з даними 2020 року, через піратство італійські видавці щорічно втрачають € 528 мільйонів.

 

Читайте також: Видавничий успіх на тлі занепаду культури читання в Італії

 

Джерело: ilsole24ore.com, rynek-ksiazki.pl

 

Чільне зображення: Getty Images