бібліотеки

Із Хмельницької обласної бібліотеки вилучили 10 тисяч російськомовних книжок

03.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці вилучили близько 10 тисяч книжок російської художньої літератури. Про це бібліотека повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

 

Книжки російською мовою у бібліотеці складають 60%, в інших бібліотеках області — 30%.

 

Упродовж останнього року бібліотека самостійно вилучила 10 тисяч книжок російської художньої дореволюційної та радянської літератури. 

 

Вилучену літературу передали до пенітенціарних установ, проте в бібліотеці залишили по 1-2 примірники видань, щоб читач за запитом зміг отримати потрібну книжку. 

 

«Питання галузевої літератури російською та українською мовою  відкрите, адже у фондах бібліотек часто відсутні українські аналоги російських видань. Це ж стосується фахових періодичних технічних, медичних та інших галузевих періодичних видань. Чекаємо, що держава почне друкувати більшою мірою галузеві книги українською і знайде механізми забезпечення їх через Український інститут книги чи інші інстанції до бібліотек», — йдеться у повідомленні.

 

Наразі фахівці у бібліотечній галузі провідних національних книгозбірень розробляють методичні рекомендації з вилучення літератури з бібліотечних фондів. 

 

Нагадаємо, в Україні створили Раду з розвитку бібліотечної сфери, яка врегульовуватиме питання функціонування українських бібліотек під час війни.

 

Крім того, Міністерство освіти та науки України перегляне список творів російських письменників, які зараз вивчаються у межах шкільного курсу «Зарубіжна література» через збройну агресію росії проти України.