Будинок Слово

Фільм «Будинок “Слово”. Нескінчений роман» виходить в прокат

21.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У травні в український прокат вийде художній фільм «Будинок “Слово”. Нескінчений роман» Тараса Томенка. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила поетка і сценаристка фільму Любов Якимчук.

«Будинок “Слово”. Нескінчений роман» – це перший ігровий фільм, що розповідає про покоління українських митців, знищених фізично та морально сталінською репресивною машиною у 1930-х роках.

 

«Усі вони стали учасниками експерименту, спрямованого на виведення нового типу радянського письменника та тотальний контроль над процесом творчості з метою створення єдиного художнього методу соціалістичного реалізму, та не кожен з письменників погоджується оспівувати культ Сталіна», — ідеться в описі до фільму.

 

У 1930-х роках XX століття у 66 квартирах будинку жили найвідоміші митці української культури — Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Павло Тичина, Наталія Ужвій, Володимир Сосюра, Остап Вишня, Олесь Курбас, Михайло Яловий, Іван Багряний, Раїса Троян та інші.

 

«Це драма з детективними елементами. Акцент зробили на відтворенні епохи — наші герої виростають з біографій страшенно цікавих українських письменників „Розстріляного відродження”. Окрім цього, у стрічці зображена радянська агентура, таємна система її роботи (ми вивчили це за тодішніми агентурними методичками), міське харківське життя з театрами і кав’ярнями, а в одному епізоді також зображене українське село, що тоді переживало Голодомор», — розповіла сценаристка Любов Якимчук.

 

Режисер стрічки — Тарас Томенко, сценаристи — Тарас Томенко та Любов Якимчук, оператор-постановник — Михайло Любарський, художник-постановник — Шевкет Сейдаметов, композитор — Алла Загайкевич, продюсери — Юлія Чернявська, Олег Щербина, Пилип Іллєнко та Ростислав Мартинюк. Виробництво — FRESH PRODUCTION GROUP.

 

 

Як повідомлялося, раніше ця стрічка перемогла на кінофестивалі в Словаччині. Світова прем’єра фільму відбулась 2021 року на 37-му Варшавському кінофестивалі.

 

Документальний фільм про будинок «Слово» від тих же авторів можна переглянути онлайн.

 

Читайте також: Архіви КДБ та метелик Семенка: як знімали «Будинок “Слово”. Нескінчений роман»

 

Чільне фото: кадр із фільму