бюджет

Кабмін виділив на культуру 1 мільярд гривень

09.07.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Кабінет міністрів України погодив виділення 1 мільярда гривень на фінансування культурної сфери. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко на своїй сторінці у Facebook.

«Наразі маємо 1 млрд грн. Поки не весь об’єм, який ми просили, але початок закладено», – написав Ткаченко.

 

Також він повідомив, як кошти розподілять за окремими напрямками:

 

  • 590 млн – на гранти через УКФ для інституційної підтримки, стипендій самозайнятим митцям, підтримки проєктів у сферах культури та мистецтв, креативних індустрій та внутрішнього туризму;
  • 150 млн – на гранти через Український Інститут Книги;
  • 50 млн – на підтримку кіно через Держкіно;
  • 100 млн – для проведення конкурсу МКІП з відбору проєктів на виробництво серіалів патріотичного спрямування.

 

«Окрім того, заклали фінансування для створення електронного обліку культурної спадщини та культурних цінностей. Щоб надалі, зокрема, не виникало «випадкових» нових забудов на їхньому місці», – додав міністр.

 

Ще частину бюджету витратять на компенсацію втрат закладами культури за період карантину: для оплати комунальних послуг, послуг з пожежної безпеки, охорони тощо.

 

Раніше повідомлялося, що міністр культури України Олександр Ткаченко просив в уряду 2,7 млрд грн на культуру та креативні індустрії.

 

«Ці кошти потрібні терміново. Щодень чекати на «завтра» ми вже просто не можемо собі дозволити», – наголосив він.

 

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала законопроєкт «Про внесення змін внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

 

Цим, а також законопроєктами № 3378 та 3379 передбачене впровадження грантової системи у межах державної допомоги креативним індустріям та сфері культури, у зв’язку з карантинними заходами. Для впровадження грантової системи у культурній та туристичній сфері передбачалося 1,78 млрд грн.

 

Раніше Український інститут книги сформулював антикризові пропозиції для стабілізації та відновлення книжкового ринку у карантинний та посткарантинний період, серед них, зокрема – гранти для видавців, письменників, перекладачів.