медіа під час війни

Херсонське медіа «Наддніпрянка» почало співпрацювати з окупантами

20.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Херсонське онлайн-видання «Наддніпрянка» та його автор Олег Грушко після російської окупації почали поширювати ворожу пропаганду. Про це повідомив представник Інституту масової інформації в Херсонській області.

 

За даними інституту, сайт і до повномасштабного вторгнення мав проросійську риторику та поширював фейки, але з початком наступу почав публікувати передруки з інших медіа про події на фронті та відмовився від проросійських матеріалів. Зокрема там публікували зведення Генерального штабу українською мовою.

 

Після захоплення російськими військами Херсона сайт припинив роботу з 2 березня, а відновив публікацію новин 14 квітня. 

 

Як зазначає представник ІМІ, у квітні риторика редакції сайту була стриманою: він писав про українських посадовців, які втекли, про мародерів і червоні прапори.

 

У травні на сторінках сайту з’явилися новини, написані в стилі російських пропагандистів. Також Грушко робив репортаж зі влаштованих окупантами заходів до 9 травня.

 

Відомо, що у січні 2021 року Грушко розповсюджував у залі Херсонської міської ради пропагандистські листівки з російським баченням історії України. 

 

Олег Грушко — журналіст, член Національної спілки журналістів України.

 

Нагадаємо, у березні на Херсонщині зник журналіст Олег Батурин. Через сім днів перебування в полоні його відпустили.Зниклий наприкінці березня у Херсоні журналіст Костянтин Риженко вийшов на зв’язок.

 

Чільне зображення: скріншот сайту «Наддніпрянка»