журналісти

Журналіст з Херсону Костянтин Риженко вийшов на зв’язок

04.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Зниклий у Херсоні журналіст Костянтин Риженко вийшов на зв’язок. Він залишив голосове повідомлення в телеграм-каналі «Очі кобзаря Херсонщина».

 

Цей телеграм-канал пов’язаний з волонтерською діяльністю Риженка. Він займався доставлянням ліків із Миколаєва до тимчасового захопленого Херсона.

 

У повідомленні журналіст зазначає, що не може розкрити всіх деталей свого раптового зникнення, але поки що йому «доводиться бути втікачем».

 

Риженко повідомив, що свою медійну діяльність продовжить пізніше, натомість зосередиться на волонтерській діяльності, зокрема на допомозі біженцям. 

 

За даними джерела НСЖУ, за адресами рідних Костянтина у Херсоні одночасно прийшли російські військові, при цьому затримали брата Костянтина.

 

Зазначимо, 31 березня в особистому телеграм-каналі журналіста з’явилося відкладене повідомлення про втрату ним зв’язку, причиною якої могла бути втрата телефона через загрозу з боку військових рф.

 

До свого зникнення журналіст повідомляв, що проросійські активісти розповсюджують інформацію, ніби його розшукують ФСБ та СБУ.

 

Як відомо, у березні на Херсонщині зник журналіст Олег Батурин. Через сім днів перебування в полоні його відпустили. Також у Новій Каховці на Херсонщині російські окупанти викрали журналіста та поета Олександра Гунька.

 

Протягом місяця з початку широкомасштабного вторгнення в Україну росія скоїла 148 злочинів проти журналістів та медіа.