Журналістика

Херсонський журналіст Костянтин Риженко не виходить на зв’язок

01.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Херсоні перестав виходити на зв’язок журналіст Костянтин Риженко. Це стало відомо завдяки відкладеному повідомленню в його телеграм-каналі.

 

«Якщо ви читаєте цей текст, то щось трапилося. Це відкладене повідомлення, дату публікації якого я постійно переношу на день-два. Якщо воно опублікувалося, то я не зміг вчергове відтермінувати дату», – ідеться в повідомленні.

 

Риженко зазначив, що причинами публікації повідомлення може бути відсутність у нього зв’язку чи втрата телефона через загрозу.

 

Також журналіст наголосив, що волонтерські процеси з доставляння ліків із Миколаєва, якими він займався, триватимуть і без його участі. 

 

Костянтин Риженко інформував Херсон про поточні події та розвінчував фейки щодо створення так званої ХНР.  До свого зникнення журналіст повідомляв, що проросійські активісти розповсюджують інформацію, ніби його розшукують ФСБ та СБУ, та що хтось намагався зламати його акаунт у телеграмі.

 

Національна спілка журналістів України, посилаючись на неназване близьке до Риженка джерело, повідомила, що він не виходить на зв’язок від 31 березня. 

 

Джерело вказало, що вдалося зв’язатися із дружиною журналіста, Олександрою. Вона розповіла, що за адресами рідних Костянтина у Херсоні одночасно прийшли російські військові, при цьому затримали брата Костянтина.

 

Як відомо, у березні на Херсонщині зник журналіст Олег Батурин. Через сім днів перебування в полоні його відпустили.

 

Протягом місяця з початку широкомасштабного вторгнення в Україну росія скоїла 148 злочинів проти журналістів та медіа. Зокрема, це вбивства Брента Рено, Олександри КувшиновоїАксани Бауліної, П’єра Закжевскі та Олега Якуніна. 

 

Також у Мелітополі російські окупанти викрали журналістів медіа «Местные Вести – Мелитополь» та батька журналістки та директорки сайту «Ріа-Мелітополь» Світлани Залізецької, а у Приморську – журналіста Костянтина Овсянникова.

 

Джерело: Детектор медіа

 

Чільне фото: facebook.com/kostyantyn.void