викрадення

У Приморську окупаційні війська викрали журналіста Костянтина Овсянникова

26.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

26 березня у Приморську Запорізької області російські окупанти викрали журналіста, громадського діяча та відеооператора Костянтина Овсянникова. Про це повідомили  Приморський культурно-молодіжний центр «Портал» та виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

 

Костянтин Овсянников — керівник громадської організації «Приморськ 24/7» та молодіжного центру «Портал це» у Приморську. 

 

«Він створював можливості для дітей та молоді, розвивав туризм, займався популяризацією багатонаціональної історії краю та докладав зусиль для збереження болгарської спадщини міста. З 2018 року він та його організація є членами миротворчого проєкту, яку підтримує Центр для навчання та мережування задля ненасильницьких дій «Курве Вустров» у Німеччині», — повідомив Ігор Семиволос.

 

Також він наголосив, що від початку війни і впродовж місяця окупації Костянтин Овсянников активно висвітлював протести українців проти окупації у Приморську.  

 

Крім того, кризовий медіацентр «Сіверський Донець» опублікував заяву із закликом поширити інформацію про зникнення журналіста: «Ми закликаємо українську й міжнародну спільноту долучитись інформаційно та діями до негайного звільнення Костянтина Овсянникова, так само як і інших нещодавно викрадених українських активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування та державної влади».

 

Також у центрі повідомили, що велика кількість насильницьких зникнень у тимчасово окупованих містах та селах свідчать про бажання залякати місцевих жителів, які чинять спротив окупації, а також про намір помститися українським активістам, правозахисникам, журналістам за їхню принципову громадянську позицію.

 

Журналістка «Настоящее Время» Ірина Ромалійська згодом повідомила, що Овсянникова звільнили. У полоні він перебував, ймовірно, від 8 ранку (перше повідомлення про зникнення від центру «Портал») до 16:00 (повідомлення Ірини Ромалійської).

 

Як повідомлялося, протягом місяця з початку широкомасштабного вторгнення в Україну росія скоїла 148 злочинів проти журналістів та медіа. Зокрема, це вбивства Брента Рено, Олександри КувшиновоїАксани Бауліної та П’єра Закжевскі.

 

У полоні перебували Вікторія Рощина та Олег Батурин. Також у Мелітополі російські окупанти викрали журналістів медіа «Местные Вести – Мелитополь» та батька журналістки та директорки сайту «Ріа-Мелітополь» Світлани Залізецької.

 

Чільне фото: Цензор. НЕТ