російсько-українська війна

Херсонський виступив на одній сцені з російським письменником Гандлєвським

26.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Італії український письменник Борис Херсонський виступив  на сцені спільно з російським письменником Сєргєєм Гандлєвським. Допис про це український письменник зробив у своєму Facebook.  

Читання відбулися у межах міжнародного літературного фестивалю в Анконі. У публікації видно, що автори після читань роздають автографи та роблять спільні фото. 

 

 

У мережі відразу виникла хвиля обурення. На один з таких коментарів відповіла дружина Бориса Херсонського Людмила: «Елементарна гідність це знати, наприклад, що Гандлєвський покинув росію на тлі цієї війни. Елементарна гідність це не зраджувати своїх друзів та однодумців. Теж разочарована. Дуже. До речі, ви навіть не поцікавились які саме вірші читали і які відповіді давали на запитання»

 

Крім того, до допису Херсонського, Гандлєвський написав у коментарях: «Велике спасибі організаторам читання, перекладачам, журналістам та публіці – було змістовно та сердечно! Окрема подяка Борису Херсонському за поетичну солідарність». 

 

Борис Херсонський — український клінічний психолог та психіатр, поет, перекладач, з 2017 року — ректор у Київському інституті сучасної психології та психотерапії.

 

Сєргєй Гандлєвський — російський поет, прозаїк, есеїст, перекладач. Лауреат літературних премій «Антибукер», Мала Букерівська та інших. 

 

Нагадаємо, що раніше лавреат Шевченківської премії, український поет Петро Мідянка відмовився коментувати свою участь у конференції культурного проєкту «Мінська ініціатива», яка відбулася у лютому цього року в російському Санкт-Петербурзі.

 

Як відомо, в Україні закликають бойкотувати письменників, які попри війну видають книжки у росії. 

 

Чільне фото: Facebook Бориса Херсонського