бойкот росії

В Україні закликають бойкотувати письменників, які попри війну видають книжки у росії

05.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Письменниця Дарія Піскозуб закликала українські видавництва та культурні проєкти припинити співпрацю з дитячою письменницею Наталією Щербою, яка відмовилася бойкотувати російський книжковий ринок попри російсько-українську війну. Про це Піскозуб написала у своїй сторінці у фейсбуці.

 

Вона звернулася до Щерби із запитання про розрив контрактів з російськими видавництвами. 

 

Наталія Щерба написала: «Діти не винні, з ними треба говорити, мотивувати, вчити критичному мисленню. Вони мають читати хороші книжки. Відгороджуючи їх від світу, робимо за диктатора його роботу. Надіюся, режим впаде, бо інакше всіх свободомислячих авторів, особливо українських, заборонять і так».

 

 

«40 днів війни, геноцид в Бучі, стерті на порох Ізюм та Маріуполь, 70% Чернігова знищено, та навіть цього не досить для письменниці Наталії Щерби, вона не буде обділяти рускіх діток, бо як же вони виростуть? Нормально росли рускі дітки на Незнайках, Смарагдових містах і Дідках Хотабичах, і виростали в убивць, мародерів і ґвалтівників, а от дві сотні українських діток через русню вже не виросте», — наголосила Дарія Піскозуб.

 

Вона закликала видавничий дім «Школа» розірвати контракт із Щербою, а освітню платформу Litosvita припинити запрошувати авторку брати участь у лекціях. Litosvita повідомила, що авторів, які співпрацюють з росією, не запрошуватимуть.

 

Крім того, Піскозуб звернулася до письменників-фантастів з Харкова Дмитра Громова та Олега Ладиженського під колективним псевдонімом Генрі Лайон Олді із запитанням, чи припиняють вони співпрацю з росією.

 

Дарія Піскозуб — українська письменниця, родом зі Львова, авторка фентезі «Машина». 

 

Наталія Щерба — письменниця, авторка циклів підліткових романів у жанрі фентезі «Часодії», «Чароділ», «Лунастри».

 

Нагадаємо, іноземні письменники та письменниці відмовляються від контрактів на переклади своїх книжок у росії через прохання українців. Серед них багато і письменників-фантастів.

Також в Україні закликають книгарні та бібліотеки не розповсюджувати книжки, які виготовлені в рф.

 

Чільне фото:  Читаем Вместе