Андрій Курков

Книжка Куркова стала фіналісткою канадської літературної премії

18.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Роман Андрія Куркова «Сірі бджоли» у перекладі французькою увійшов до фіналу Prix des libraires du Québec. Про це йдеться на сайті премії.

 

Prix des libraires du Québec (Премія книготорговців Квебеку) відзначає книжки у шістьох номінаціях, з них чотири передбачені для авторів з Квебеку (комікси, есеї, поезія, роман) та дві – для письменників «за межами провінції» (комікси, роман).

 

 

Роман Андрія Куркова «Сірі бджоли» став фіналістом у номінації Роман/Повість/Оповідання для авторів, які представляють іноземні літератури. Книжка українського письменника змагатиметься за перемогу з творами Йона Кальмана Стефанссона з Ісландії, Бернардін Еварісто з Великої Британії, Луїз Ердріч із США, Кларою Дюпон-Моно з Франції.

 

Лавреатів Prix des libraires du Québec визначають відбіркові комісії, до яких входять книготорговці провінції. Переможців оголосять 11 травня 2023 року.

 

Prix des libraires du Québec – літературна премія, яка була заснована 1994 року Асоціацією бібліотек Квебеку та Міжнародним книжковим салоном Квебеку. Відзнака покликана «вшановувати авторів, чиї роботи привернули увагу книготорговців своєю оригінальністю та літературною якістю». У різні роки її переможцями ставали Ларрі Трамбле, Донна Тартт, Бернхард Шлінк, Амелі Нотомб, Карлос Руїс Сафон, Халед Госсейні, Елена Ферранте.

 

Нагадаємо, Міжнародна премія Івана Франка оголосила фіналістів

 

Читайте також: Найважливіший франкофонний ярмарок Канади – розмова з директором Salon du livres